« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bir Sergen yeter

Beşiktaş Kaptanı Sergen, "Gençler koşacak biz oyun kuracağız. Bir takımda 4 Sergen olmaz. Herkes benim gibi olursa, yani fazla pres yapmadan oynarsa, takım için kötü olur" dedi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ Kaptanı Sergen Yalçın, İnegölspor yenilgisini bugünkü Ç.Rizespor maçıyla unutturacaklarını belirtirken, takımın oyun yapısıyla ilgili "Bir takıma bir Sergen yeter" dedi. Saha içinde kendisinin arkasında oynayan futbolcuların da iyi olması gerektiğini belirten Sergen, kendisine yönelik koşmadığı eleştirilerine de yanıt vererek şöyle konuştu:"Topu bana hızlı verdikleri zaman sorun yok, ben de gerekli pasları yerine ulaştırıyorum. Biz çok koşmamış gibi gözüküyoruz, ama topla çok oynayıp rakibi yoruyoruz. Dripling yapmak çalım atmak, topsuz koşudan daha çok yorar. Gençler koşacak biz oyun kuracağız. Bir takımda dört Sergen olmaz. Herkes benim gibi olursa, yani fazla pres yapmadan oynarsa, takım kötü olur."

Olur böyle şeyler

İnegölspor maçıyla ilgili, "Beşiktaş’ın kazanması gerekirdi, ama yenilgiyi de fazla büyütmemek lazım. Arkasına sığınmak da doğru olmasa da bir çok bahanemiz vardı. Zemin kötüydü, gündüz maçıydı. Bu maçın ertelenmesi gerektiğini söylemiştim. Yine de İnegölspor’un galibiyetine gölge düşürmemek lazım. Onları tebrik ediyorum. Olur böyle şeyler" diyen Sergen F.Bahçe ile gelecek hafta oynayacakları maça da değinerek şöyle devam etti: "F.Bahçe her sene büyük iddialarla karşımıza çıktı fakat Beşiktaş kazandı. Bu maçın konsantrasyonu her zaman farklı olur."

Önümüzü kestiler

Beşiktaş’ın 2003’te kazandığı şampiyonluktan sonra önemli bir düşüş yaşadıklarına değinen Sergen, "100. Yıldan sonraki 2 yıl içinde yaptığımız maçların kasetleri incelensin, hakemlerin önümüzü kestikleri görülecek. Artık geçmişi bırakıp geleceğe bakmak gerek. Önumüzdeki sene Tigana kalırsa büyük bir takım kuracağından eminim. Çok dürüst ve cesaretli bir kişiliği var. ’Hedefleri olmayan bir takımda antrenörlük yapmam’ diyor. Bu yüzden ben de kalmasından yanayım" diye konuştu. Sergen yeni transferlerden Gökhan Güleç konusunda da "Büyük bir camiaya geldi. Buraya gelmek değil, kalmak zor. Gökhan çok yetenekli bir arkadaş. Eğer kendisi ister, işini ön plana alırsa başarılı olur" yorumu yaptı.

SERGEN’DEN GÖKHAN’A ÖVGÜ
Beşiktaş Kaptanı Sergen Yalçın, siyah beyazlı takımın yeni transferi Gökhan Güleç’in yetenekli bir futbolcu olduğunu söyledi. Ç.Rizespor karşısında galibiyetle kupadaki yenilginin yaralarını saracaklarına değinen Sergen, gelecek haftaki Fenerbahçe derbisi için de iddialı konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler