Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Bir şehit kaç dolar?..

PARA için her şeyi verecek misiniz?

Kentlerin koruluklarını, limanları, bankaları, fabrikaları, televizyonları, haberleşmeyi, barajları, tarlaları, havaalanlarını, mağazaları, hastaneleri verdiniz...

Bu "para" hırsı nerede duracak?

Daha neleri vereceksiniz?

Çoktan pazarlanmış bir bağımsızlığın-özgürlüğün üzerine neler koyacaksınız, bitpazarında ceket satar gibi?..

Onuru?...

Kimliği?..

Marşlarımızı?..

Bayrağı?...

Çocuklarımızın umutla koştukları günleri?..

*

ABD’yle, Kuzey Irak’ta operasyon yapmamak şartı da taşıyan, bir milyar dolarlık anlaşma yapıldığı iddiaları doğru çıktı.

Anlaşmayı Ali Babacan imzalamış.

Bizim iktidardaki arkadaşlar, her konuda olduğu gibi yine işledikleri haltı örtmek için binbir numara çevirseler de, ABD Senatosu’ndan geçmiş belgeler, niyetlerini ve teslimiyetlerini kesinkes kanıtlıyor.

Anlaşmada Kuzey Irak’a girmeme şartı var.

Şimdi Başbakan’ın (Genelkurmay Başkanı’nın tüm ısrarlarına rağmen) sınırdaki PKK kamplarına ilişilmemesi için neden kıvırıp durduğu daha iyi anlaşılıyor.

Doğrusunu isterseniz bu; her şeyi çıkar olarak gören, değerlerini yitirmiş, bu yüzden de AKP’nin eteğine yapışmış, Türkiye’nin laik yapısı bozulurken hiç de oralı olmayan sermaye kesimi ile bire bir örtüşüyor.

Aynı kafadalar:

Her şey çıkar için...

Her şey para...

*

İşte; bilinçli olarak ilişilmeyen, görmezlikten gelinen, sınırımızın dibindeki o terör merkezleri yüzünden her gün cami avlularına şehit tabutları geliyor.

Toplumun bilmediği, Türkiye’den gizlenmiş bir ekonomik çıkar yüzünden...

Hepimizden gizlenen bir yüzkarası nedeniyle.

Peki...

Nedir bedeli akan kanın?..

Kaç paraya vuruluyor yaban güvercinleri?..

Bir şehit kaç dolar?..
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI