Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bir şehit iki ananın yüreğini yaktı

  Mustafa ERCAN- Erol OKUR- Ali Rıza EREN/SİLİFKE (Mersin), (DHA)
  05 Ekim 2008 - 14:41Son Güncelleme : 05 Ekim 2008 - 14:41

  HAKKARİ'nin Şemdinli İlçesi'nde Irak sınırına 4 kilometre uzaklıktaki Aktütün Jandarma Sınır Karakolu'na yapılan PKK saldırısında şehit düşen 15 askerden Jandarma Uzman Onbaşı Rasim Eser, iki anneye birden evlat acısı yaşattı.

  Ş-ehit 22 yaşındaki Rasim Eser'in Atayurt Beldesi'ndeki öz annesi İslim Eser ile üvey annesi Ümmühan Eser, Türk bayrağına sarılı tabuta kapanarak gözyaşlarına boğuldu.

  Terör örgütü PKK'nın hain saldırısında şehit düşen Jandarma Uzman Onbaşı Rasim Eser, yıllar önce öz ailesi tarafından çocukları olmadığı için öz amcasına evlatlık verildi. Rasim Eser'i evlatlık edinen Ümmühan- Ahmet Eser çiftinin sonraki yıllarda bir kız çocukları oldu. Üvey baba Ahmet Eser, 4 yıl önce vefat etti. Üç çocuğundan birini kardeşine evlatlık veren Hanifi Eser ve öz annesi İslim Eser ile eşinin yeğenini evlat diye bağrına basan Ümmühan Eser, Hakkari'den gelen acı haberle yıkıldı.

  Sabaha karşı Hakkari'den Silifke'ye getirilip bir süre Devlet Hastanesi morgunda bekletilen Jandarma Uzman Onbaşı Rasim Eser'in cenazesi evinin bulunduğu Atayurt Beldesi'ne getirildi. Cenazenin eve gelmesi ile birlikte şehidin yakınları cenaze aracına akın etti. Şehit Rasim Eser'in öz annesi İslim Eser, öz babası Hanifi Eser ve 3 kardeşi de cenaze evine geldi. Eve getirilen Eser'in tabutuna annesi İslim Eser, babası Hanifi Eser ile üvey annesi Ümmühan Eser kapanarak gözyaşlarına boğuldu. Cenazenin geldiğini duyan şehidin yakınları, eve akın ederken çevredeki evlere Türk bayrakları asıldı. Ellerine bayrak alanlar şehidin evine akın dört bir koldan akın ederken, bu sırada Rasim Eser'in öz annesi İslim ve üvey annesi Ümmühan Eser, yan yana sinir krizleri geçirip gözyaşlarına boğuldu. ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’, ‘PKK kalleştir’ sloganları atılırken, şehit yakınlarının zaman zaman baygınlık geçirmesi nedeniyle 2 ambulans hazır bekletildi.

  Yaklaşık bir saat evde kalan şehidin cenazesi, binlerce kişi ve aracın katıldığı bir konvoyla Silifke'de bulunan Merkez Alettin Camii'ne getirildi.
  Bu arada Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen de Merkez Alaattin Cami'ye gelerek, şehit yakınlarına başsağlığı diledi. Tüzmen, “Bir ölür, bin diriliriz. Bu devleti yıkmaya kimsenin gücü yetmez. Bu terörün kökünü kazıyacağız” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı