Ege Haberleri

EGE

  Bir şans daha var

  Hürriyet Haber
  26.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme: 25.09.2012 - 17:06

  Gediz Üniversitesi’nde, dünyanın dört bir yanından gelen yabancı gençlerle birlikte 4 bine yakın öğrenci bu hafta dersbaşı yaptı.

  “Üniversiteye giremedim” diye üzülen gençler için henüz her şey bitmedi. Hiçbir akademik programa yerleşemeyen 267 bin aday, Türkiye genelindeki toplam 80 bin kontenjan arasında kendine yer bulabilmek için 27 Eylül-1 Ekim tarihlerinde bir kez daha tercih yapacak. İlk yerleştirmede yüzde 91’lik doluluk oranına ulaşan Gediz Üniversitesi’nde de kalan yerlere öğrenci alınacak, burslu eğitim hakkı bile kazanılabilecek. Ayrıca Meslek Yüksekokulu bünyesinde açılan adalet programına da ilk kez öğrenci kaydedilecek. İki kişiden birine kesintisiz burslu öğrenim hakkı veren Gediz Üniversitesi, başarıyı teşvik eden ve fırsat eşitliği sağlayan bu uygulamasını adalet programında da sürdürecek.
  Rektör Prof. Dr. Seyfullah Çevik, düşlerini üniversite süsleyen gençlerin önünde büyük bir fırsat olduğunu dile getirdi. Prof. Dr. Çevik, ek kontenjan şansının iyi değerlendirilmesi gerektiğine işaret etti, şunları söyledi: “İlk yerleştirmede
  yaşanan hayal kırıklığı, yerini mutluluğa bırakabilir. Adayların bir kez daha üzülmemeleri için ek kontenjan tercihlerini,
  mutlaka destek alarak yapmalarında yarar var. Bu amaçla, hem Seyrek’teki kampüsümüzde hem de Çankaya’daki yerleşkemizde tercih uzmanlarımız onları bekliyor olacak. Gediz Üniversitesi’nde eğitim görmek istemelerine rağmen bu şansı yakalayamayan gençlerimizi ek yerleştirmeyle aramızda görmeyi ümit ediyoruz.”
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı