Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bir saniye bile pişman olmadım

Başkan Adnan Polat, dün Florya’da özel olarak görüştüğü ve son haftalarda tribün baskısının yanısıra hakkında çıkan haberlerden yıpranan kaptanına destek verdi.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

GALATASARAY taraftarının kaptanları Arda Turan ile arasındaki krize başkan Adnan Polat el koydu. Dün Fenerbahçe ile oynanan A2 derbisi maçını Arda Turan ile birlikte izleyen Adnan Polat, milli yıldıza destek verdi. Karşılaşma sırasında Polat ile Arda yavaş yavaş sahanın kenarından uzaklaşmaya başladılar. Bir köşede yaklaşık 10 dakika başbaşa görüşüldü. Ve Florya’daki o dakikalarda söze ilk başlayan Arda oldu...

- Başkanım, şampiyonluğu kaybettiğimiz için çok üzgünüm. Sadece ben değil, bütün arkadaşlarım da üzgün. Bizler Galatasaray’ın başarılı olması adına hep mücadele ettik. Bütün şanssızlıklar da bizim başımıza geldi. G.Saray kaptanı olduğum kadar aynı zamanda Galatasaray’ın taraftarıyım da. Bu forma için bu kulüp için mücadele ederken, tribünden çıkan sesler beni yaraladı ve üzdü. Ben Galatasaray taraftarına asla küsmem, gönül koymam. Ama dediğim gibi tribünlerden yükselen sesler beni kırdı.

Bizim sembolümüzsün

Arda son haftalarda yıpranmıştı. Doluydu ve bütün samimiyetiyle başkanına içini döküyordu. Kaptanını büyük bir dikkatle dinleyen Adnan

Polat sessizliğini bozdu...

- Sen bu takımın değişilmez bir parçasısın. Seni kaptan yaptığım için bir dakika değil, bir saniye bile pişman olmadım. Asla dışarıdaki seslere kulak asma. Sen Galatasaray kaptanısın. Bunu Galatasaray başkanı olarak söylüyorum. Bana göre bu işi en iyi şekilde yapıyorsun. Bizim sembol bir oyuncumuzsun. Bunu sende biliyorsun. Galatasaraylılığın ne demek olduğunun farkındasın.

Destek rahatlattı

Taraftarın bizim için ne kadar önemli olduğunu da çok iyi biliyorsun. Futbolun içinde bunlar var. Şu anda senin kaptan olarak liderliğini gösterme zamanın. Çünkü bizim bu noktada olmamızı taraftar kabullenemiyor. Tepkinin sana olduğunu asla düşünme. Çünkü Galatasaray’ın zirvede olamamasını onlar da hazmedemiyor. Türkiye’nin tartışmasız en büyük futbolcusu olduğunu her yerde dile getiririm. Çünkü öyle olduğunu objektif düşünen herkes biliyor. Ben seninle gurur duyuyorum. Galatasaray’ın sana ihtiyacı var. Burası senin evin. Bir yıl, bir sezon değil senin burada hep kalmanı istiyoruz. Bunu iyi bil ve kafandan asla çıkarma.

Başkanından duyduğu bu sözler Arda’yı rahatlatmıştı. Çünkü, Galatasaray’ın 10 numarasına, Adnan Polat’tan da 10 numara destek gelmişti.

Bursaspor’un şampiyonluğunu istiyoruz

GALATASARAY Başkanı Adnan Polat, sezon sonunda Bursaspor’un şampiyon olmasını istediğini söyledi. Polat, NTVSpor’da katıldığı canlı yayında şampiyonluk yarışıyla ilgili, “Mantıksal olarak Bursaspor’un şampiyon olmasını diliyoruz. Ezeli rakibimizin şampiyonluk adedinde bizi geçmesini ve ekonomik olarak daha da güçlenmesini istemiyoruz. Biz de bu konumda olsak onlar da Bursaspor’un şampiyonluğunu isterdi. Bu sezon arzu ettiğimiz gerçek anlamda temiz bir lig olmadı” dedi.

Hakan Arıkan’ın adını saymadı!

G.SARAY Başkanı Adnan Polat, yeni sezonda kalecilerinin Aykut, Ufuk ve genç Emirhan olacağını söyledi. Aykut ile sözleşme imzalandığını belirten Polat’ın Beşiktaş’tan transferi gündemde olan Hakan Arıkan’ın ismini telafuz etmemesi “Veto mu yedi?” sorularını da akıllara getirdi. Polat ayrıca, Valencia’nın gündeminde olan Mehmet Topal içinde kendilerine gelen resmi bir teklifin olmadığını söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler