« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bir şampiyonlukla büyük olunmaz

Trabzonspor Genel Sekreteri Hasan Yener, Bursaspor’un şampiyon olmasına sevindiklerini; ancak büyük takım olmak için başarıda süreklilik gerektiğini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

 Radyospor’da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’na katılan Yener, “Bursa’da İstanbul takımlarını tutan çok sayıda futbolsever var. Büyük takım olmak için önce bunun değişmesi gerekir. Trabzon’da başka takımı tutan birisini bulamazsınız, üstelik Türkiye’nin her yeri ve stadında mutlaka Trabzonsporlu bulabilirsiniz” dedi.

Fenerbahçe maçında stadın tamamının Trabzonspor’a verilmesi halinde tribünlerin tamamını dolduracaklarını ifade eden Hasan Yener, son lig maçıyla ilgili yapılan spekülasyonların da bordo mavili futbolcuları hırslandırdığını söyledi.

BÜYÜK TAKIM OLMAK İÇİN SÜREKLİ BAŞARI KAZANMAK GEREKİR
Bir Anadolu takımı olarak Bursaspor’un şampiyon olmasının kendilerini sevindirdiğini söyleyen Hasan Yener, "Bursaspor büyük bir camia, büyük bir şehir. İyi futbolcuları ve futbol geçmişi olan bir kulüp; ama önemli olan süreklilik. Buraspor, bu başarısını bundan sonra da devam ettirebilirse 5. büyük olur." dedi.  

BURSA’DA BAŞKA TAKIMLARI TUTAN ÇOK SAYIDA KİŞİ VAR
Bursa'da yaşayanların Bursaspor'a sahip çıkması gerektiğini vurgulayan Hasan Yener şöyle devam etti: ""Bursa’da yaşayan pek çok kişinin Bursaspor dışındaki takımları tuttuğunu biliyorum. Bursa’da özellikle İstanbul’daki takımların taraftarları var. Bunların olmaması gerekir. Trabzon’da Trabzonspor’dan başka takım taraftarı yoktur. Türkiye’nin her yerinde her statta taraftarımız var. Örneğin son Fenerbahçe maçında stadın tamamını bize verselerdi, biz stadın tamamını doldururduk. Büyük takım olmak için kriterlere bakmak gerekir.Trabzonspor büyükse bu nedenlerle büyüktür."  

SPEKÜLASYONLAR FUTBOLCULARIMIZI HIRSLANDIRDI
Fenerbahçe maçı öncesi kendileri için yapılan yorumların oyuncuları hırslandırdığını vurgulayan Hasan Yener, "Fenerbahçe’yle yaptığımız maç için yapılan yorumlardan bizi en çok üzen Fenerbahçe’nin Türkiye Kupası’nı bize verdiği, bizim de ligde onlara yenileceğimiz yönündeydi. Biz, bu söylentilere çok üzüldük. Trabzonspor’un futbolcu, teknik heyet, taraftar ve yönetimiyle hak ederek kazandığı Türkiye Kupası’nın bu şekilde küçümsenmesi bizi çok yaraladı. Lig maçına çıkarken, futbolcularımız özellikle bunu düşündü.  Herkes gördü ki Fenerbahçe maçında futbol neyi gerektiriyorsa onu yaptık." şeklinde konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler