Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bir şampiyonadan daha fazlası

Amaçlarının basketbolda lider ülke olmak olduğunu söyleyen Turgay Demirel, “Kadın basketbolu olmadan Türk basketbolu olmaz” dedi.

Tolga YENİGÜN
SON GÜNCELLEME

TÜRKİYE Basketbol Federasyonu ve FIBA Avrupa Başkanı Turgay Demirel, “Türkiye’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek madalya beklediğimiz organizasyon bir şampiyonadan çok daha fazlası… Dünya Şampiyonası kadın basketbolumuz için yeni bir başlangıç” dedi.

Amaçlarını ‘Basketbolda lider ülke olmak’ diye özetleyen Demirel, İstanbul ve Ankara’daki mücadelenin tüm dünyadaki basketbol severleri heyecanlandıracağını söyledi.


‘PERİLER BU ÜLKENİN GURURU’
Şampiyonanın Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi’nde gerçeleştirilen açılış seremonisinde konuşan Turgay Demirel, “Art arda aldığımız Avrupa Şampiyonaları madalyaları ve 2012 Olimpiyatları’nda beşincilik, uluslararası arenada Türk takım sporları açısından benzeri görülmemiş başarılar olmuştur” ifadesini kullandı. Demirel, sözlerini Potanın Perileri’nin Türkiye'nin gururu olduğunu belirterek bitirdi.


GÜZEL BASKETBOL ÜLKESİ
FIBA eski başkanı Bob Elphinston, “FIBA adına bu güzel basketbol ülkesini tekrar ziyaret etmekten büyük mutluluk duyuyorum. Burada Türk basketbolunun ve Türk halkının misafirperverliğini en güzel şekilde yaşıyoruz” dedi. Turgay Demirel’i tebrik eden Elphinston, “O Türk basketbolunu ileri taşıdı. TBF dünyanın en ileri basketbol federasyonları arasında” diye konuştu.


CİDDİ MESAFE KATETTİK
TÜRKİYE’nin ev sahipliğinde gösterdiği başarılı organizasyonlara değinen Spor Toto Teşkilat Müdürü Mehmet Kasapoğlu, “Organizasyon ve tesis ile yapılan çalışmaları başarılar ile taçlandırmak için ciddi mesafeler kat ediyoruz. Bu vesile bu organizasyonun ülkemizde gerçekleşmesinde katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Sizi ülkemizde ağırlamaktan duyduğumuz memnuniyeti dile getiriyor ve 2014 FIBA Kadınlar Şampiyonasında mücadele edecek tüm sporculara başarılar diliyorum” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler