« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bir puan umut verici

Ankaragücü Kulübü, bayan voleybol takımının, Yeşilyurt ile deplasmanda oynadığı maçtan bir puan çıkartmasının gelecek haftalar için umut verici olduğunu açıkladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kulüpten yapılan basın açıklamasında, hakemlerin, Yeşilyurt'un 3-2 üstünlüğüyle biten maçın kritik anlarında aldıkları kararların hep evsahibi takım lehine olduğu ileri sürüldü, bu durumun, Ankaragücü sporcularının verdiği mücadeleye gölge düşürdüğü belilirtildi.
Ankaragücü Bayan Voleybol Takımı Menajeri Eda Çankaya, “İkinci devrenin ilk maçında, deplasmanda bir puan çıkarmamız, tüm olumsuzluklar dikkate alınırsa, bir başarıdır” diye konuştu.

Alt sıraları yakından ilgilendiren çok önemli bir müsabaka oynadıklarını belirten Çankaya, “Yeşilyurt gibi önemli bir deplasmanda, takımımızın 3-2 yenilmesi, biraz da maçı idare eden hakemlerin, ev sahibi lehine kararlarından kaynaklanmaktadır. Hakemlerimiz düdüklerini çalarken alın terinin hakkını vermelidir” ifadesini kullandı. Ankaragücü bayan voleybol takımının her gün yeni sıkıntılarla mücadele ettiğine dikkati çeken Çankaya, şunları söyledi:

“Maddi imkansızlıklar belimizi büküyor. Oyuncularımızın gerek transfer taksitlerini, gerekse maaşlarını almamalarına rağmen, mücadele azimleri takdire şayan. Bütün oyuncularımızı kutluyorum. Bu maçta, sahada, birlik ve beraberliğin, kazandığını gördük. Eğer hakemler, maç içerisinde biraz daha hakkaniyetli olsalardı sonuç tam tersi olacaktı. Kritik sayılarda verilen karalar ev sahibi takımın lehine oldu.”

Bunları da Beğenebilirsiniz