« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bir patron anlatıyor

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Denizli F.Bahçe Teknik Direktörü oldu....

.

TERİM

Milli takım için ilk tercih...

ARICA

Genç kuşağın yükselen değeri

.

GÜNEŞ

Sümer’in altında görev yapar mı?

A Milli Takım'ın çalıştırıcılığı için Fatih Terim, Erdoğan Arıca, Özkan Sümer ve Şenol Güneş'in adları telaffuz ediliyor. Önümüzdeki günlerde bu kişilerin yanına sürpriz isimler de eklenebilir.

TELEFONLAR durmaksızın çalıyor, kulislerde değişik portreler üretiliyor ve milli takıma yeni bir hoca aranıyor. Denizli'nin şurada kaç günü kaldı... Bir ay mayıstan, bir ay da hazirandan, sonra ver elini F.Bahçe. Öyleyse, A Milli Takım'a yeni bir patron gerek.

GİTTİ, GELDİ

Samsunspor'da başarılı bir sezon geçiren ve ekibini UEFA Kupası eşiğine getiren Erdoğan Arıca kulislerde dolaşan isimlerden biri... Denizli, F.Bahçe ile el şıkışana dek, Erdoğan Arıca Kadıköy'de de sık sık gündeme gelmiş, daha sonra Mustafa Denizli'de karar kılınmıştı. Şimdi, A Milli Takım'a düşünülen teknik adamlar listesinde yer alıyor Arıca. Futbol Federasyonu, Arıca'yı genç kuşağın yükselen değeri olarak görüyor...

SÜMER-GÜNEŞ

Federasyonun düşündüğü bir başka isim de Trabzonspor'un eski teknik direktörü Özkan Sümer. Yıllarca Karadeniz ekibine hizmet etmiş, G.Saray'da sorumluluk almış Sümer'in yanına antrenör olarak da Şenol Güneş'in getirilmesi planlanıyor.

Ne var ki, yıllarca Trabzonspor'da ilk adam olarak görev yapan Güneş'in böyle bir teklifi kabul etmesi biraz zor görünüyor. Bir teklif karşısında onun da A Milli Takım'da tek sorumluluk istemesi beklenebilir.

DÖNER Mİ?

Federasyon kulislerinde hep konuşulan, ancak, dışarıya pek sızdırılmayan isimlerden biri de milli takımın eski patronu Fatih Terim.

Terim'in tekrar milli takıma dönmesini bir fantazi biçiminde yorumlayanlara karşın, ‘‘pekala olabilir’’ diyenlerin sayısı hiç de az değil. Çünkü, kendisine sorulan her soruyu: ‘‘31 Mayıs'a kadar G.Saray'dayım. Kararımı ondan sonra vereceğim’’ diyen Terim'in bu sözleri, Terim'in milli takıma sıcak baktığını ileri sürenlerin en büyük kozu...

İşte, Milli Takım ve Federasyon kulislerinde şimdilik bu isimler konuşuluyor. Önümüzdeki günlerde bu kişilerin yanına sürpriz isimler de eklenebilir...

Onay çıktı

Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, F.Bahçe ile anlaşmaya varan A Milli Takım Teknik Direktörü Denizli’ye izin verdi. Son kararı yarın Diyarbakır'da toplanacak olan federasyon yönetim kurulu verecek.

İzin istediler Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, F.Bahçe ile önümüzdeki sezon için anlaşmaya varan Milli Takımlar Teknik Direktörü Mustafa Denizli'ye onay verdi. F.Bahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve yönetim kurulu üyelerinden Şadan Kalkavan, Selim Soydan, Vedat Olcay, Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy ve Milli Takımlar Sorumlusu Selami Özdemir ile federasyonun Levent'teki binasında biraraya geldi.

Tazminat konusu F.Bahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ise Haluk Ulusoy'a, Denizli ile çalışmak istediklerini söylediğini belirterek, federasyonun vereceği son kararı beklediklerini kaydetti. Öte yandan, futbol şube sorumlusu Şadan Kalkavan, Denizli'nin transferinde ödenecek tazminat konusuyla F.Bahçe Kulübü'nün ilgisi bulunmadığını, bu durumu Denizli ile federasyonun kendi aralarında çözüme kavuşacağını kaydetti.

PÜRÜZ KALMADI

F.Bahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy'dan gerekli izini alınca, Denizli'nin sarı lacivertli takımı çalıştırması için hiçbir engel kalmadı.

Sakıncası yok Yaklaşık 1 saat süren görüşmenin ardından bir açıklama yapan Ulusoy şunları söyledi: ‘‘F.Bahçe ile anlaşmaya varan Mustafa hocamızın gitmesinde bir sakınca görmedik. Ancak son kararımızı 3 Mayıs Çarşamba (yarın) günü Diyarbakır'da G.Saray, Antalyaspor maçından önce toplanacak olan yönetim kurulu toplantısında vereceğiz..’’

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz