Gündem Haberleri

  Bir otomobilde 13 kişi

  Ali LEYLAK- Ömer PINAR/ŞANLIURFA, (DHA
  24.12.2009 - 17:55 | Son Güncelleme:

  Şanlıurfa'da polis, durdurduğu eski model bir otomobilin içinde 4'ü çocuk 3'ü bebek 13 kişininin bulunduğunu görünce şaşkına döndü.

  OTOMOBİLDEN 13 KİŞİ ÇIKTI

  POLİSLERİ ŞAŞIRTAN GÖRÜNTÜ / WEB TV

  Dün akşam Atatürk Bulvarı üzerinde seyir halinde, içi tıka- basa dolu olan eski model Renault 12 marka otomobilin bagajında 4 çocuğun olduğunu fark edenler durumu polise iletti. Bulvar üzerinde önlem alan polis, ihbarın ardından 36 yaşındaki Mehmet Yaşar Gölcü'nün kullandığı otomobili Valilik Kavşağı'nda durdurdu. Bagaj kapağını açınca 4 çocuğu fark eden polis, sürücüye otomobilini yolun sağına park ettirerek evrağını istedi. Trafik polisi, balık istifi gibi yolculuğun yapıldığı otomobili kullanan Mehmet Yaşar Gölcü'nün evrağını incelerken arka koltuktan inen bir kadın ise yakalanmalarına sebep olduğu gerekçesiyle bagajdaki çocuklara vurup bagaj kapağını yeniden üzerlerine kapattı.

  Sürücü Gölcü, Halfeti İlçesi'nden geldiklerini söyleyerek polislerden ceza yazmamasını isterken, araçtan indirilen kadınlar ise kendilerini görüntüleyen gazetecilere tepki gösterdi. Bir kadın, gazetecilere terliğini atmaya kalkarken takviye polislerin de gelişinin ardından bagajda yolculuk yapan çocuklar da aşağı indirildi.

  Para cezası yememek için polise uzun süre dil döken 13 kişi, paraları olmadığı için bu şekilde yolculuk yaptıklarını belirtti. Sürücü Gölcü, “Halfeti cezaevinde yatan bir akrabamızı ziyaretten dönüyoruz. Çocuklarımızı evde bırakamayacağımız için yanımızda götürdük ve yer olmadığı için bagaja koyduk” diyerek kendilerini savundu. Kent merkezine yaklaşık 100 kilometre uzaklıktaki Halfeti'ye bu şekilde gidip dönen Gölcü Ailesi'nin 13 ferdinin kaza yapmaması ise şans olarak değerlendirildi.

  Bulvar üzerinde trafiğin de bir süre aksamasına yol açan olayın ardından, tıka yolculuk yapan 4 kadın, 2 erkek, 4 çocuk ve 3 bebeğin indirildiği otomobil polis merkezine çekilirken, sürücüsüne de cezai işlem uygulandı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı