« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bir orkestra şefi gibiyim

Şenol Güneş, ‘Şampiyon olursak yolculuğun sadece bir adımını tamamlarız. Sloganımız (Gelecek, geçmişten önemli ve değerli) olacak. Hedefimiz Avrupa’da yarışır bir takım olmak’ dedi.

Adnan SUNGUR
SON GÜNCELLEME
Dikkat çekiyor

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, futbolcularıyla yaptığı toplantıda F.Bahçe ve G.Saray’ın ligi önde götürmesinin kendilerini tedirgin etmemesini istedi. Güneş, zorlu bir lig yarışı içinde olduklarını belirtirken, futbolcularına şunları söyledi: ‘Şu anda 3’üncü sıradayız. Lider olmamamız, belki de bizim için avantaj. Çünkü lider olduğumuzda gözler üzerimize çevriliyor.

Hırslı oluyorlar

Projektörler üzerimizde olduğunda da tedirginlik duyarak sahada daha zor oyun çıkarıyoruz. Heyecan büyüyor. Bu da olumsuz sonuçlar getiriyor. Arkadan takip iyidir. Buradan gelip ilerleyen haftalarda Fenerbahçe ve Galatasaray’ın önüne geçmeyi başarırsak ipi göğüsleriz. Geçmişte önde olduğumuzda çok sıkıntılar çektik. Rakipler de lidere karşı çok daha hırslı ve arzulu oluyor. O nedenle şu andaki durumumuz bir avantaj.’

Şu anda avantajlıyız

Bu arada Trabzonspor Dergisi’ne konuşan Güneş, kendisini bir orkestra şefi gibi gördüğünü söyledi. Taraftarlardan hoşgörü ve destek beklediğini vurgulayan teknik patron, şöyle devam etti: ‘Kendi oyuncusuna tepki gösteren bir anlayış istemiyorum. Avni Aker’de kendi oyuncumuzu değil, rakibi baskı altına almalıyız. Yeni düşüncelerle değişmeliyiz. Silahımız çalışmak.

Başkana uyarı

Bu Şampiyon olursak yolculuğun sadece bir adımını tamamlarız. Sloganımız (Gelecek, geçmişten önemli ve değerli) olacak. Hedefimiz Avrupa’da yarışır bir takım olmak.’ Öte yandan bordo mavililerin dünkü idmanında sigara içen Başkan Atay Aktuğ, Yardımcı Antrenör İhsan Derelioğlu tarafından, ‘İdman sahasında sigara içmek yasak başkanım’ diye uyarıldı. Aktuğ da, ‘Bilmiyorum’ diyerek elindeki sigarayı söndürdü.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler