« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Bir NBA yıldızı gelecek"

Beşiktaş Basketbol Komitesi Başkanı Abdullah Sözer, siyah-beyazlı takımdaki son gelişmeleri hurriyet.com.tr’ye anlattı.

Ali Can YAYCILI / ayaycili@hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

4 yıl Fenerbahçe’de forma giyen Gasper Vidmar’ın transferini bugün itibariyle bitirdiklerini açıklayan Sözer, “Sözleşmesine de madde koyduk. Fenerbahçe’den başka hiçbir takıma gidemez” dedi.

 

Yerli oyuncu transferini noktaladıklarını belirten Abdullah Sözer, kadrolarına NBA’den dünyaca ünlü bir yıldız katacaklarını söyledi.

 

İşte Abdullah Sözer’in açıklamaları…

 

“FENERBAHÇE’NİN AÇIKLAMASINI ANLAMADIK”

 

Fenerbahçe Kulübü’nden yapılan ‘Vidmar’ açıklamasını pek anlamadım. Bir takım da sadece bir tane devşirme (Sonradan Türk olan) oyuncu olur. Fenerbahçe’de Emir Preldzic var. Biz de Ersin Dağlı’yı gönderdik. Bugün itibariyle de Gasper Vidmar ile 2 yıllık sözleşme imzaladık. Sözleşmesinde madde var; Fenerbahçe dışında hiçbir takıma gidemez. Fenerbahçe de onu geri almak isterse kural gereği Emir’i göndermek zorunda kalacak.

 

“VİDMAR TRANSFERİ BİR YÖNETİCİLİK BAŞARISIDIR”

 

Vidmar çok iyi bir oyuncu. Hele bir de Türk statüsüne geçtimi onu kimse tutamaz. Basketbol Federasyonu’ndan bugün ya da yarın Vidmar’ın Türk statüsüne geçişinin kabul edildiği yazısı gelecektir. Bonservisine para ödemedik. Ancak gelecek sene de Beşiktaş’ta forma giyerse Fenerbahçe’ye 150 bin Euro ödeyeceğiz.

 

“NBA YILDIZI GELECEK”

 

Hırvat forvet Damir Markota ile prensipte anlaştık. Bugün yarın o transfer de biter. Cristopher’ı zaten açıkladık. Bir dönem Fenerbahçe’de de oynayan Curtis Jerrels da büyük ölçü de bitti. O da Beşiktaş’ta diyebiliriz. Yerli oyuncu transferini bitirdik. Şimdi tek bir hedef kaldı. O da bir NBA yıldızını getireceğiz. Hocamızın aklında bir iki isim var ama transfer için sponsor gerekiyor. Ama bir NBA yıldızı gelecek.

 

“HAWKINS’İ GALATASARAY ALDI”

 

Yerli kadromuz şu ana mükemmel. Geçen sene bile böyle iyi bir yerli kadro yoktu. Yabancılardan da Mensah Bonsu’nun kalması imkansız. Arroyo’nun hem parası fazla hem de Türkiye’de basketbol oynamak istemiyor. David Hawkins de Galatasaray ile tamamen anlaştı. Oyuncunun bonservisi için Galatasaray bize 500 bin Dolar ödeyecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler