« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bir Michel Platini klasiği

UEFA Başkanı Platini, Türkiye’nin aday olduğu 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın, tüm Avrupa’ya yayılarak düzenlenebileceğini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Platini, değişik ülkelerden 12 veya 13 şehrin turnuvaya ev sahipliği yapabileceğini ve takımların Avrupa çapında gezerek maçlarını oynayabileceklerini açıkladı.
“Aralık veya ocak ayında bu konuda karar verilecek” diyen UEFA Başkanı, yönetim kurulundaki üyelerin çoğunluğunun bu yeniliğe sıcak baktığını da söyledi.  Euro 2020’nin ev sahipliği için Türkiye’nin yanı sıra, Galler-İskoçya-İrlanda ve Azerbaycan-Gürcistan ortaklıkları da aday olmuştu.

Türkiye tercih yapmalı

Platini, Türkiye’nin adaylığının bu süreçten nasıl etkileneceğiyle ilgili de, “Türkiye öncelikle ne yapması gerektiğine karar vermeli. Olimpiyatları mı, yoksa Avrupa Şampiyonası’nı mı istiyor? Avrupa Şampiyonası için adaylık süreci olumlu şekilde işliyor” ifadelerini kullandı. TFF Basın Sözcüsü Prof. Dr. Mete Düren ise “Platini’nin sözünü ettiği düzenleme kabul edilirse, 2020’den sonra uygulamaya konulur” görüşünü savundu.


Bunları da Beğenebilirsiniz