Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bir Metin Oktay bir de ben

Kendisini Galatasaray’ın efsane ismiyle özdeşleştiren yüzücü Derya Büyükuncu, alacaklarını ödemeyen sarı kırmızılı kulübü topa tuttu.

Celal DEMİRBİLEK
SON GÜNCELLEME

ABD’den dönen rekortmen milli yüzücümüz Derya Büyükuncu, kulübüyle yaşadığı tüm olumsuzluklara rağmen hala yürekten bir Galatasaraylı olduğunu söyledi. Büyükuncu, “Kimse benden daha iyi bir Galatasaraylı değildir. Eskiden bir Metin Oktay vardı, bir de ben varım. İddia ediyorum, hiçbir Galatasaraylı futbolcu benim kadar çalışmıyor. Paramı almıyorum ama antrenmanlarımı boykot etmiyorum” dedi.
Adnan Polat telefona çıkmadı
Sporcusu olduğu G.Saray’ın başkanı Adnan Polat’ı en az 20 kez arayıp, not bıraktığını, ancak kendisine dönmediğini anlatan Büyükuncu şöyle konuştu:
“Kulübümün havuzuna antrenman için geldiğimde, sporcular ve çalışanlar selam vermedikleri gibi benden kaçıyorlar. 28 yıllık kulübümde bir yabancı gibiyim. Utanmasalar, beni havuza bile sokmayacaklar.
Fenerbahçe’den gelen baş tacı
Çeyrek asrı aşkın süredir hizmet ettiğim G.Saray’dan tek kuruş maaş ve rekor parası almadım. Fenerbahçe’den transfer edilen bir yüzücüye ise hemen maaş bağlandı. 28 yıl içersinde Galatasaray bana bir kez 20 bin dolar para verdi, hepsi o kadar. Oysa kulüp ismimi kullanarak sporcu kayıtları yapıyor.”

Yemek fişi bile vermediler

G.SARAY’dan, ödül yönetmeliğine göre hak ettiği 60 bin dolarlık alacağı bulunduğunu söyleyen Derya Büyükuncu, “Bu parayı alamadığım gibi antrenmandan sonra yemek yiyebilmek için diğer sporculara verilen ticket’lardan istedim. Bunu bile alamadım. Antrenmanlardan sonra tanesi 3 dolar olan proteinli gofret yiyorum. Yıllık 5 bin TL’lik faturayı kulübe yolladım, o parayı da 9 aydır hala tahsil edemedim” diye konuştu.

Olimpiyata hazırlanıyor

DERYA Büyükuncu, “Bana daha ne kadar yüzeceksin? Artık yönetici olmanın zamanı geldi. Gel yüzmenin başına geç, başkan ol, antrenörlük yap’ diyorlar. Çünkü beni bitmiş gibi gösteriyorlar. Bu tür sözlere çok içerliyorum. Ben hala rekorları parçalayan faal bir yüzücüyüm. Bir tek olimpiyat madalyam eksik. İşte o hedefe ulaşmak için çaba harcıyorum” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler