Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bir kupa maçı daha ertelendi

Ziraat Türkiye Kupası G Grubu'nda saat 13.00'de başlaması planlanan Eskişehirspor-FBM Makina Balçova Yaşamspor maçı, olumsuz hava ve saha koşulları nedeniyle ertelendi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Ziraat Türkiye Kupası G Grubu'nda Eskişehirspor ile FBM Makina Balçova Yaşamspor arasında saat 13.00'da başlaması planlanan maç, olumsuz hava ve saha koşulları nedeniyle ertelendi. Atatürk Stadı'nda yapılması gereken maçın öncesinde, üç gündür kentte etkili olan kar yağışının ve stattaki temizlik çalışmalarının zemindeki etkileri, hakemler ve takımların temsilcileri tarafından incelendi.

Bir kupa maçı daha ertelendi

Maçın orta hakemi Abdulkadir Bitigen, Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam ve FBM Makina Balçova Yaşamspor Teknik Direktörü Altan Çetindağ ile de görüştükten sonra sporcu sağlığı açısından zeminin uygun olmadığını bildirip, karşılaşmayı erteledi. Eskişehirspor İdari Asbaşkan Yardımcısı Mehmet Ari, yaptığı açıklamada, Eskişehir'de son günlerde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle saha zeminin karla kaplandığını bildirdi.

Bir kupa maçı daha ertelendi

'TFF'NİN ISRARI YÜZÜNDEN'
Karşılaşmanın ertelenmesi konusunda bir açıklama yapan Eskişehirspor İdari Asbaşkan Yardımcısı Mehmet Arı, Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) kalınlığı 70 santimetreye ulaşan karın temizlemesinin zemini bozacağını anlattıklarını ancak TFF'nin ısrarla temizlenmesini istediğini bildirdi. Arı, açıklamasının devamında şunları belirtti: Kamuoyunda bahsi geçen ve zemine brandanın serilmesi konusu teknik açıdan olası değildir. Branda, daha az yoğunluktaki yağışlarda zeminin çamur olmaması için ve ayrıca don ihtimaline karşı çimi korumak için serilir. Bu kadar yoğun kar yağışından önce branda serilir ise tonlarca kar, brandayla birlikte zemini ve çimi ezeceği gibi iş makinelerin müdahale etme şansı da olmaz. Ayrıca brandanın geri toplanması da mümkün olmaz. Türkiye Futbol Federasyonu'na kalınlığı 70 santimetreye ulaşan karı temizlemenin zemini bozacağını anlattık. TFF ısrarla temizlenmesini istedi. Biz de, insan gücüyle bu karı temizlemenin mümkün olmamasından ötürü, karla mücadele için olabilecek en hafif iş makineleriyle müdahale etmek zorunda kaldık.Bugün Ziraat Türkiye Kupası G Grubu'nda oynanması planlanan FBM Makina Balçova Yaşamspor maçı için Atatürk Stadı'nın zemininde çalışma yaptıklarını ifade eden Ari, "Zeminin sporcu sağlığına uygun olmaması nedeniyle hakem kararıyla maç ileri bir tarihe ertelendi" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz