Dünya Haberleri

  Bir kazayla hayatı değişti

  Hürriyet Haber
  23.05.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Trafik kazasında beyin travması geçiren Türk gence 1 milyon dolar tazminat ödenecek.

  Kanada'nın Vancouver kentinde trafik kazası  geçiren Türk öğrenci Murat Dikey'e 1 milyon 65 bin dolar tazminat  ödenecek.

  Yüksek Mahkeme yargıcı Victoria Gray, Vancouver'a 2003 yılında  İngilizcesini geliştirmek için öğrenci vizesiyle gelen ve Geos Language  Academy'ye kayıt yaptıran 30 yaşındaki Dikey'e, Hummer marka bir aracın  kendisine çarpmasının ardından hayatının olumsuz yönde değişmesini  gerekçe göstererek, 1 milyon 65 bin dolar tazminat ödenmesi yönünde karar verdi.

  Gray, kazadan Moe's Classic Rugs and Home Accessoires adlı mağazanın sahibi Moe Samiyan ile aracı kullananı sorumlu tuttu. Sorumluların maddi olmayan hasardan dolayı 215 bin, gencin gelecekteki muhtemel maddi kaybı için 500 bin ve ileriki dönemde bakım için 350 bin dolar tazminat ödemelerine hükmetti.

  Dikey'e, arkadaşının piyano almasına yardım ettiği sırada, yol kenarında beklerken Hummer marka bir araç çarptı. Çarpmanın etkisiyle kaza mahallinin 15 metre ötesine düşen Türk öğrenci beyin travması geçirdi.

  Dikey'in sağlığında, 16 Haziran 2004 tarihindeki kazadan bu yana gelişme oldu, yürüyüp konuşabiliyor ve günlük aktivitelere katılabiliyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı