Ege Haberleri

EGE

  Bir kafa üç istifa

  Ulaş SAĞ / İZMİR, (DHA)
  26 Ekim 2011 - 00:00Son Güncelleme : 25 Ekim 2011 - 23:17

  Yönetimde çıkan tartışmada Azat Yeşil, Haydar İnanç ve Ayhan Gültekin Futbol Şubesi’nden ayrılırken, Mustafa Başman, Celal Doğanalp’e kafa attı.

  İLK sekiz haftayı 5 puanla 14. sırada geçen KSK’de Teknik Direktör Reha Kapsal’ın istifasıyla sonuçlanan süreç, yönetimde kavgaya ve üç istifaya neden oldu. Yönetimin önceki akşam yaptığı toplantıda 2. Başkan Nazım Torbaoğlu’yla tartışan Azat Yeşil odayı terketti. Yeşil’in yanı sıra Haydar İnanç ve Ayhan Gültekin de Futbol Şubesi’nden istifa etti. Bu olayın hemen ardından Celal Doğanalp ile Mustafa Başman arasında patlak veren tartışma kavgaya dönüştü. Sinirlenen Başman’ın, Doğanalp’e kafa attığı bildirildi.
  Yönetimde tartışma çıktı
  Başkan Hüseyin Çalışkan’ın da bulunduğu toplantıda Azat Yeşil, “Futbol Şubesi’nde benim, Haydar İnanç ve Ayhan Gültekin’in görüşleri sorulmuyor. Önemli kararları, yönetim birlikte vermeli” derken, 2. Başkan Nazım Torbaoğlu, “Karar sürecinde yer almak isteyen, her konuda elini taşın altına sokmalı” diyerek karşılık verdi. Bunun üzerine Azat Yeşil, Haydar İnanç ve Ayhan Gültekin istifa ettiklerini belirterek toplantı salonunu terketti. Bu üçlünün yönetim kurulu üyeliklerinin ise devam edeceği açıklandı.
  Toplantı yarıda kaldı
  Sinirler iyice gerilirken, geceye damgasını vuran olay Celal Doğanalp ile Mustafa Başman arasında yaşandı. Doğanalp, Kapsal’ı savunmak isterken, tecrübeli teknik patronun görevde kalmasına karşı çıkanlar, “Pansuman yapma” diye çıkıştı. Bunun üzerine Doğanalp, Torbaoğlu’na, “Yanındakiler seni Kapsal’a karşı provoke ediyor” dedi. Bu söze kızan Mustafa Başman’ın, “Açık konuş. Kimi kastediyorsun” sözlerine, Doğanalp, “Sen de bunlardan birisin” diye yanıt verince kavga çıktı. Çok sinirlenen Başman, Doğanalp’e kafa atarken, araya girenler olayın daha da büyümesini önledi. İstifalar ve kavganın ardından yönetim kurulu toplantısı yarıda kaldı.

  İkinci dönem karnesi kötü

  KSK’den ayrılan Teknik Direktör Reha Kapsal yeşil-kırmızılı kulüpte görev yaptığı ikinci dönemde hayal kırıklığı yarattı. Geçen sezon 22 Şubat 2011’de dümeni Turgut Uçar’dan teslim alan Reha Kapsal, istifa edene kadar çıktığı toplam 19 karşılaşmada 5 galibiyet, 5 beraberlik, 9 mağlubiyet aldı. Kapsal, geçen sezon 11 maçta 4 galibiyet, 4 mağlubiyet, 3 beraberlik çıkarırken, yeni sezonun ilk 8 haftasında 5 mağlubiyet, 2 beraberlik, 1 galibiyet elde etti. Kaf-Kaf’a 2008-09 sezonunda Play-Off’ta final oynatıp Kasımpaşa’ya uzatmada 2-1 yenilen Reha Kapsal’ın iki dönemlik karnesinde 70 lig maçında 24 galibiyet, 21 yenilgi, 26 beraberlik var.

  Gerginlik normal

  HÜSEYİN Çalışkan yönetiminin en kıdemli isimlerinden biri olan Mustafa Başman, “Elli yıldır kulübün içindeyim. En çok gerildiğim toplantılardan birini yaşadım” dedi. Bu tür olayların geçmişte de yaşandığını hatırlatan Başman, “Kişiler küsebilir, ancak KSK’ye hizmet sürer” diye konuştu. Celal Doğanalp ise, “Reha Kapsal’a yapılan yanlış. İstifayı düşünmüyorum. KSK’de daha önce de bu tür gerginlikler oldu. Beni yönetime alan kişi Başkan Hüseyin Çalışkan’dır. O ‘git’ demedikçe, gitmem” ifadesini kullandı. 2. Başkan Nazım Torbaoğlu ise şunları söyledi: “Farklı görüşlerin olduğu yerde tartışma normal. Bu yöneticilerin sessiz kalmadığını gösterir. İstifa eden arkadaşların kararına saygı duyuyoruz.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı