« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bir ilki gerçekleştirmek istiyoruz

Avrupa Şampiyonasına hazırlanan bedensel engelli milli yüzücüler Kahramanmaraş'ta kamp çalışmalarına başladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Yüzme Havuzundaki çalışmalara Beytullah Eroğlu, Özlem Baykız, Numan Çam, Rumeysa Ormancı, Hamit Demir ve Bülent Oturakçı katılıyor.

Milli Takım Antrenörü Osman Çullu yönetiminde günde çift antrenman yaparak hazırlıklarını sürdüren sporcular bir hayli iddialı.

Antrenör Çullu, bedensel engelliler yüzme branşında bugüne kadar hiç madalya alamadıklarını hatırlatarak, “Amacımız bu şampiyonada bir ilki gerçekleştirmek olacak. Sporcularımızın performansından oldukça memnunuz. Kendileri de madalya alacaklarına inanıyor. İnşallah bu genç sporcularımız Türkiye'ye madalya ile döner” dedi.

2011 Bedensel Engelliler Avrupa Yüzme Şampiyonasının 3-10 Temmuz'da Berlin'de yapılacağını hatırlatan Çullu, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Şampiyonaya kadar toplam 6 kamp çalışmasını tamamlamış olacağız. Bugün Kahramanmaraş'ta ilk kamp çalışmasını gerçekleştiriyoruz. Ayrıca, 11-13 Mart'ta Danimarka'da baraj müsabakalarına da katılacağız. Zaten sporcularımız şimdiden barajı geçmiş durumda. Çalışmalarımız bu tempoda devam ederse güzel neticelerle döneceğimizi düşünüyorum.”

Çullu, Kahramanmaraş'taki çalışmaların 15 Ocak'ta sona ereceğini sözlerine ekledi.

Milli sporcu Beytullah Eroğlu ise hedefinin altın madalya olduğunu ifade ederek, kampın güzel bir ortamda geçtiğine dikkat çekti.

Özlem Baykız da “İlk önce Danimarka'ya gideceğiz, ardından Almanya'daki Avrupa Şampiyonası. Hedefimiz 6 arkadaş birlikte birer madalya ile ülkemize dönmek” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler