Ege Haberleri

EGE

  Bir hiç yüzünden

  Hürriyet Haber
  29 Eylül 2000 - 00:00Son Güncelleme : 29 Eylül 2000 - 00:01

  Önce kocasını, olaydan 14 gün sonra da minik yavrusunu kaybeden Günnur Veli, şimdi hayatta kalan diğer yavrusuna sarılıp zorluklarla savaşıyor

  MUTLU bir çiftti Günnur, Yusuf Veli. Evlenip Buca'nın Kozağaç semtine yerleşen genç çift mutlulukları kısa sürede meyvesini verdi. Önce Merve, ardından Melisa doğdu. Hayata hep pembe bakmaya çalışan Veli ailesinin huzurunu zaman zaman marketçi komşuları Kazım Zorlu kaçırsa da aldırmamaya çalışıyorlardı.

  Öfkeden çıldırdı

  KARI koca çalışmaya başlamışlardı. Biri iki, diğeri henüz yaşını doldurmamış iki yavrusuna bakmakta güçlük çeken genç kadının imdadına, küs oldukları komşularının kiracısı Ümit Ö Hanım yetişti. Kiracısının, çocuğa baktığını öğrenen Kazım Zorlu, öfkeden küplere bindi.

  Yeni bir yaşam

  12 EYLÜL sabahı Yusuf Veli Kazım Zorlu'yu karşısında buldu. Zorlu hem Yusuf Veli ve kucağındaki bebeği, ardından da kiracısı Ümit Özkamalı'yı vurdu. Veli ve Özkamalı olay yerinde ölürken tam 14 gün azraile direnen Melisa da önceki gün yaşamını yitirdi. Acılı anne şimdi yeni bir yaşam kurmaya çalışıyor.

  Asma kavgası

  BİR hiç uğruna üç can alan Kazım Zorlu şu anda cezaevinde yatıyor. Eşi Hidayet Zorlu ise marketi kapatıp evini terketti. Üç yuvaya ateş düşüren olaylar ise kapının önündeki bir asma yüzünden başladı. Bıçakla adam yaralamaktan sabıkalı 55 yaşındaki Kazım Zorlu, iddiaya göre bir akşamüstü kapısının önündeki asmayı budadıktan sonra, kestiği dalları genç çiftin balkonuna attı. Günnur sesini çıkarmayıp temizledi, ardından komşusunun eşi Hidayet Zorlu'ya durumu anlatarak rahatsızlığını dile getirdi. Hidayet Hanım birden öfkelendi. Genç kadını azarlamakla kalmayıp, şikayeti kocası Kazım Zorlu'ya da anlattı. Bir gün sonra Yusuf Veli'nin yolunu kesip kavga eden Kazım Zorlu, selamı sabahı kesti.

  Olay nasıl oldu?

  O UĞURSUZ gün dokuz aylık Melisa'yı kucağına alıp komşusuna götüren Günnur Veli, Kıymet Özkamalı'nın, ‘‘Şimdi bırakma ev sahibimiz kızıyor. En kısa zamanda başka ev bulup taşınacağız. Çocukları o zaman alırım’’ uyarısıyla karşılaştı. Kucağındaki bebekle kalakalan Yusuf Veli'nin kabusu bununla da bitmedi. Yolunu kesen marketçi Kazım Zorlu, ‘‘Çocuğunu benim evime getirme’’ diyerek tartışmaya başladı. Bir anda alevlenen kavgada görgü tanıklarının ifadesine göre marketçinin eşi Hidayet Zorlu, evdeki tabancayı alarak kocasına verdi. Tabancayı alan Zorlu, ilk kurşunu Yusuf Veli'nin kucağındaki bebeğe sıktı. Ardından peşpeşe tetiğe basarak Yusuf Veli'yi cansız yere serdi. Engel olmak isteyen kiracı Ümit Özkamalı da dehşetten nasibini aldı ve karnından vurularak olay yerinde can verdi.

  Hayat herşeye rağmen sürüyor

  BEŞ yıl önce umutla başladığı evlilik hayatına, inanılmaz bir şekilde yitirdiği kocası ve daha yaşını bile doldurmamış bebeği olmadan devam edeceğini belirten Günnur Veli, ‘‘Her şeye rağmen hayat devam ediyor. Kocamdan kalan son hatıra Merve. Talihsiz yavrum, olanları balkondan görmüş. Çocuğun psikolojisi bozuldu. Hep hatırlıyor ve ‘baba, baba’ diye ağlıyor’’ diyerek artık onun için yaşayacağını söylüyor. Kocasını defnettiği Trabzon'un Of İlçesi'ne bebeği Melisa'yı da götürüp kucağına teslim edeceğini ifade eden talihsiz kadın, ‘‘Komşu dediğim, hürmette kusur etmediğim alçak adam, gözünü bile kırpmadan önce günahsız bebeğime, ardından da kocama ateş edip haince öldürdü. Olanlara hala inanamıyorum. Sanki kocam, bebeğimle birlikte her an içeri girecekmiş gibi bekliyorum’’ diyerek gözyaşlarını tutamadı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı