« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bir hata yaktı!

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Devrim SAĞIROĞLU

Futbol garip bir oyun ve kesinlikle hata affetmiyor. Tribünlerde çalınan mehter marşı eşliğinde iki ileri bir geri temposu ile oynanan ilk devreden sonra, ikinci yarının başında Metin'in inanılmaz hatası sonucu Fatih'ten sökemediği top, Trabzonspor'un dirilişi, Gençlerbirliği'nin ise tam anlamıyla havlu atışına neden oluyor. Osman'ın vuruşunda topu elle karışık önleyen İsmail Güldüren'in oyundan atılışı ve Ogün'ün penaltısı, her şeyi değiştiriyor. Artık, sahada G.Birliği yok. Farklı sonuç da, bu yokoluşun en büyük belgesi.

Bu dakikaya kadar, Trabzonspor galibiyete yakın gözükmüyor. Takımı sırtında taşıyan üç futbolcu var. Ünal, Mehmet İpek ve Selahattin.. Bordo-mavili takımın, tecrübeli kaptanından alacağı çok dersler var, tabii alabilirse.. Sahanın her yerini karış karış tarayan, en genç arkadaşından daha fazla mücadele eden ve attığı paslarla onları devamlı gollük pozisyonlara sokan Ünal, sakatlanmadığı zaman Karadeniz ekibinin en büyük silahı. Selahattin, kendisine verilen fırsatı çok iyi kullanıyor. Mehmet İpek de farklı galibiyete imzasını atan isim oluyor.

HATALAR ZİNCİRİ

Gençlerbirliği, böyle bir rakip karşısında tanınmaz haldeydi. Sezon başındaki o fırtına gibi ekip, sıradanlaşmış ve silinmiş. Ümit Karan, karşı tarafın stoperi gibi oynuyor. Top onunla buluştuğu zaman, akın da bitiyor. Metin, kurtardığı gollerin ardından inanılmaz hatalar yapıyor. Savunma ve orta saha, tel tel dökülüyor. Başkan İlhan Cavcav, yakında neşteri eline alıp, operasyona başlarsa hiç şaşırmayın!
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler