Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bir günde iki kez suçüstü

  İsmail AKDUMAN, (DHA)
  09.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme: 09.08.2006 - 00:09

  O henüz 14 yaşında... Hırsızlıktan tam 53 dosyası var. Önceki gün çanta çalarken yakalandı, serbest kaldı. Birkaç saat sonra yine suçüstü yapıldı, yaşı küçük olduğu için tekrar serbest bırakıldı.

  SAMSUN’da yankesicilik yaparken suçüstü yakalanan E.G. (14), tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı günün akşamında yine suçüstü yakalandı ve yine salıverildi. İstiklal Caddesi’nde önceki sabah saatlerinde bir mağazaya giren E.G., burada bir kadının çantasını sahibine fark ettirmeden karıştırırken görevliler tarafından yakalanarak polise teslim edildi. Cumhuriyet Savcılığı’na sevk edilen kız, yaşı küçük olduğu için tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı ve ailesine teslim edildi.

  Çantayla kaçarken yakalandı

  Ancak E.G., aynı günün akşamı yine bir mağazaya girdi. Alışveriş yapan Sona Sümer Ercan’ın (68) içinde 150 YTL bulunan çantasını alarak kaçmaya başladı. Mağaza çalışanları küçük kızı kovalarken caddede devriye gezen polisler hemen E.G.’yi yakaladı. Ercan’ın şikáyeti üzerine çıkarıldığı nöbetçi savcılık tarafından tekrar serbest bırakıldı ve yine ailesine teslim edildi. E.G.’nin, hakkında hırsızlık ve yankesicilik suçlarından poliste 53 kaydı bulunduğu ortaya çıktı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı