Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bir gün La Liga'da oynamak isterim

Fenerbahçe’nin Slovak yıldızı Stoch geleceğe yönelik en büyük hedefini açıkladı:

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

Sarı lacivertlilerin başarılı kanat oyuncusu Miroslav Stoch, “Belki bir gün La Liga’da şans bulabilirsem, orada oynamayı çok isterim. Şu anda kafam sadece Fenerbahçe’de” dedi.

GEÇTİĞİMİZ sezon Fenerbahçe adına bulduğu 12 golle takımına oldukça faydalı olan Slovak yıldız Miroslav Stoch, Topuk Yaylası’nda medya mensuplarının karşısına çıktı. Başarılı kanat oyuncusu, geleceğe yönelik hedeflerinden, Kuyt transferine ve Şampiyonlar Ligi’ne duyduğu arzuya kadar pek çok konuya değindi. Şuanda Fenerbahçe’de oynadığı için kendini şanslı hissettiğini belirten Stoch, “Fenerbahçe’de çok mutluyum, kulüpten ayrılmak gibi bir niyetim yok. Belki İspanya’da şans bulabilirsem, orada oynamak isterim” ifadelerini kullandı.

‘Ziegler’in kalmasını bekliyorduk’

Şampiyonlar Ligi’nde gruplara kalabilmek içi ellerinden gelen her şeyi vereceklerini ifade eden Stoch, “Reto Ziegler burada kiralıktı. Beklentimiz kulüple anlaşması yönündeydi. Ancak Hasan Ali de çok kaliteli bir oyuncu, burada bulunmasından dolayı mutluyum. Onunla oynamayı sabırsızlıkla bekliyorum. Takımızın sol kanadında, Hasan Ali’yle çok başarılı olacağımız umuyorum” diye konuştu.

‘Dia’nın seçimi, ben yorum yapamam’

Dia’nın takımdan ayrılması ile ilgili olarak ise Stoch, “Fenerbahçe’den ayrılmak Dia’nın seçimi. Ve ben bu konu hakkında yorum yapamam” deyip, transfer dedikodularını da şöyle yalanladı: “Şu anda Fenerbahçe’deyim, kafam tamamen burada ve burada başarılı olmak istiyorum, bu formayı giydiğim için mutluyum. Kariyer planlarımda ise; İspanya veya İngiltere’de şans bulursam, oralarda oynamak isterim. Ama değim gibi benim kafam tamamen burada ve her şeyden önce burada başarılı olmak istiyorum.”

‘Artık dizimde ağrı  kalmadı’

DİZİNDEKİ sakatlığın geçtiğini belirten Stoch, “3-4 aylık periyotta dizimde ağrılarım vardı ve bu ağrılarla oynamaya çalışıyordum. Sezon bitimiyle toparlanma döneminde dizim iyi duruma geldi ve geçen sezonki sakatlığımın etkileri kalmadı Şimdi sadece futbola konsantre olmak istiyorum” diye konuştu.

‘Dirk Kuyt bize çok fayda sağlar’

“Kuyt çok büyük katkısı olacak. Takımımızda birçok pozisyonda alternatifin olması bizim yararımıza.”

LIVERPOOL’dan kadroya katılan Hollandalı yıldız Dirk Kuyt’la ilgili de konuşan Miroslav Stoch, Kuyt’ın çok iyi bir oyuncu olduğunu, Avrupa takımlarındaki başarısını bildiklerini söyledi. Slovak oyuncu, “Bize çok büyük katkısı olacak. Takımımızda birçok pozisyonda alternatifin olması bizim yararımıza. Türkiye Ligi’nden sonra Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edeceğiz. Hocamız için de alternatifi bol olan bir kadro olması çok iyi” diye konuştu. Stoch birkaç kulcarda birden mücadele edecekleri için alternatifli bir kadro kurmalarının kendi avantajlarına olacağını belirterek, “Kuyt’ı Hollanda Milli Takımı, Şampiyonlar Ligi ve İngiltere Premier Ligi’nden tecrübelerini biliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Anzhi ve 17 milyon € teklif iddiası

FENERBAHÇE’de kalacağını açıklayan Miroslav Stoch için daha önce 12 milyon Euro’luk bir teklif yapan ancak Fenerbahçe Yönetimi’nden ‘hayır’ yanıtı alan Anzhi’nin, teklifini 17.5 milyon Euro’ya yükselttiği iddia edilmişti.  Hatta Asbaşkan Ali Yıldırım, önceki gün Topuk Yaylası’nda düzenlediği basın toplantısında, isim vermeden bu konuya değinmiş ve “Stoch için 12 milyon Euro önerdiler ancak geri çevirdik” sözlerini sarfetmişti.


Bunları da Beğenebilirsiniz