« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bir gün bu salonda biri ölecek

Milli oyuncu, “Bir basketbolcu ölecek, arkasından 3 büyük kulübün taraftarı, amigosu ve federasyon yetkilileri yürüyecek. Yürekler yandıktan sonra neyin kıymeti var?” diyerek tepkisini dile getirdi.

Ayhan GÜNER
SON GÜNCELLEME

SON yıllarda Galatasaray-Fenerbahçe maçları gergin ve olaylı geçmeye başladı.  Herkesi rahatsız eden görüntüler sonrası iki kulüp yöneticileri birbirini suçlarken, formaları için ter akıtan oyuncular hem şaşkın, hem de mağdur olmanın sıkıntısını yaşıyor.
Hatırlanacağı üzere 56-56 biten normal sürenin hemen ardından savaş alanına dönen Abdi İpekçi Spor Salonu’nda sarı lacivertli oyuncular soluğu soyunma odasında aldı. Amerikalı oyuncular şaşkın, Türkler ise gerginliğin bitmesini bekliyordu.

Zor yatıştırdılar
ABD’liler maça çıkıp çıkmama konusunda tartışırken, bizimkiler onları yatıştırmaya çalışıyordu. Kaptan Ömer Onan, “Ne olacak bu işin sonu? İlla birisi mi ölecek? Bir basketbolcu ölecek, arkasından 3 büyük kulübün taraftarı, amigosu, spor kamuoyu ve federasyon yetkilileri yan yana yürüyecek. Yürekler yandıktan ve iş işten geçtikten sonra neyin kıymeti var. Bir an önce gerekli tedbirler alınmalı” diyerek tepkisini dile getirdi.

Can güvenliğimiz tehlikede
Galatasaray Cafe Crown-Fenerbahçe Ülker derbisinde yaşananlar herkesi korkuturken, gözler şimdiden 12. haftaya çevrildi. Yer yine Abdi İpekçi Salonu ve yine bir büyük derbi: Fenerbahçe Ülker-Beşiktaş Cola Turka.
Siyah beyazlı takımın kaptanı Haluk Yıldırım da olaylardan rahatsız. Tecrübeli oyuncu şöyle konuştu:  “Can güvenliğimiz tehlikede. Derbilere korkarak çıkıyoruz. İşler hem çirkinleşti hem vahim hale gidiyor. Artık bıçakla mı sanhaya girecekler diye düşünüyoruz. İşin sonu kötü.”  Beşiktaş maçında da taraftarın tepkisiyle karşılaşan Kaya Peker de “Kafama yabancı madde atıldı.  Gözüm çıksa o zaman mı önlemler alınacak? Bu işe artık dur denmeli” dedi. Bu arada fıtık ameliyatı olduğu için oynamayan Mirsad Türkcan’a da bazı Galatasaraylı taraftarların sözle sataştığı öğrenildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler