« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bir gün birinci kaleci olacağım

Galatasaray'ın kalecisi Aykut, sarı-kırmızılı takımda bir gün birinci kaleci olacağına inandığını söyledi.

A.A
SON GÜNCELLEME

Aykut, 1-0 mağlup oldukları UEFA Avrupa Ligi'ndeki Sturm Graz maçından sonra yaptığı açıklamada, kendine güvendiğini ifade ederek,  “Neler yapabileceğimi herkese kanıtladığım için bundan emindim. Ne zaman birinci  kaleci olurum bilemem ama çabalıyorum. Galatasaray'ın aldığı son iki kupada ben  varım. Kendimden çok eminim. Gün gelecek ve burada birinci kaleci olacağımı  biliyorum” dedi.

Sezon sonununda sözleşmesinin bittiğinin hatırlatılması üzerine Aykut,  “Ne olacağı belli olmaz. Galatasaray'ın hedefleri var. Galatasaray'da bir numara  olmak var aklımda. Bunu da gösterdim, ancak bazı nedenlerden dolayı bu statüyü  benden geri aldılar. Bunlar geçmişte kaldı. Ne yapabileceğimi herkes biliyor  tekrar göstermem lazım” ifadesini kullandı.

“Hiç bir zaman umutsuzluğa kapılmadım” diyen Aykut, “Ne yapabileceğimi  biliyorum, eminim. Takımla bunu herkese kanıtladım, çok iyi maçlar çıkardım.  Şampiyon olduğumuz tarihte çok zor olan bir şeyi yaptık. Çok az gol yedik. Her  zaman Galatasaray'da yabancı kaleciler tercih edilmiştir. Bunlar Galatasaray'da  var. Zor olanı başarmak önemlidir, ben başaracağım” dedi.

Aykut, maçta kötü oynayarak istemedikleri bir yenilgi aldıklarını da  sözlerine ekledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler