« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bir gün bile tutuklu kalmadım

Aziz Yıldırım, Fenerbahçeli taraftarlara Metris’ten şiirle seslendi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

“Hakkındaki kararın alınmasından önce bilinmesini istediklerini” yazan başkan Aziz Yıldırım sarı lacivertli taraftarlar sayesinde cezaevindeyken bile her zaman özgür olduğunu vurguladı.

BİR yıldır tutuklu bulunduğu Metris Cezaevi’nden kulübün resmi internet sitesi aracılığıyla defalarca açıklamalar yapan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, bu kez farklı bir üslupla taraftarlara seslendi. Hakkındaki mahkeme kararı yarın açıklanacak Yıldırım, duygu yüklü bir şiir yazarak Fenerbahçelilere mesaj gönderirken, gösterilen ilgi ve sevgiye teşekkür etti. Metris Cezaevi’nden avukatları aracılığıyla kulübün resmi internet sitesinde yer alan açıklamasını yapan Yıldırım, düz yazı değil, şiir dizeleri şeklinde taraftarlara hitap ederken, adil bir karar çıkacağına olan güvenini de dile getirdi.

Duygulu dizeler

BÜYÜK  FENERBAHÇE TARAFTARI’NA...
SİZLERİN SAYESİNDE GÖKYÜZÜNÜ ÖZLEMEDİK
LACİVERTİ SEMA YAPTINIZ HAKSIZLIKLARIN ÜZERİNE..
VE SARISI YARGICI OLDU TÜM TİRANLARIN.
KARANLIĞI TUTUKLAYIP ATTINIZ
ÇUBUKLUNUN ARKASINA..
***
SİZ VARKEN KORKU HİÇ UĞRAMADI YANIMIZA  BİR TEK DÜŞMANLARIMIZIN  GÖZLERİNDE GÖRDÜK ONU..
***
BİZLER BİBER GAZINDAN YORULMUŞ GÖZLERİNİZDE GÖRDÜK KARARLILIĞI
YA DA TEKMELENEN BACAKLARINIZDA… ÜSTELİK KUCAĞINIZDA ÇOCUĞUNUZLA….
İNANIN EN KÖTÜ GÜNLERİMDİ . LANET ETTİM YANINIZDA OLAMADIĞIMA…..
***
SEVGİYİ, SADAKATİ, BAĞLILIĞI  SİZDEN ÖĞRENDİ TÜM TÜRKİYE..
HATTA BABALAR GÜNÜ YANLIZLIĞININ NASIL TEK KİŞİLİK KALABALIKLA KUTLANABİLECEĞİNİ GÖRDÜ..
***
“KARDEŞİN DUYMAZ ELOĞLU DUYAR   “
TÜRKÜSÜNÜ HİSSETTİ
HAKKIMIZ, YABANCILARIN ADALETİNE TERKEDİLİRKEN…
***
VE SİZLERLE
MUSTAFA KEMAL’İ ÖZLEDİĞİNİ HATIRLADI TÜRKİYE…
VATANIN BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜNÜ VE BİR KARIŞ TOPRAĞIN TESLİM EDİLEMEYECEĞİNİ….
***
VE UNUTMAYIN Kİ BEN HEP ÖZGÜRDÜM. VE SİZLERİN SAYESİNDE BİR GÜN BİLE TUTUKLU KALMADIM....

AZİZ YILDIRIM
Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı”

Taraftarlarda büyük heyecan

ÖTE yandan, Aziz Yıldırım’ın ceza alsa bile yarın tahliye edilebileceği beklentisi Fenerbahçe cephesinde büyük heyecan yarattı. Kulüp yönetimi, Yıldırım’ı en iyi şekilde karşılamak için plan yaparken, taraftarların da yarın Çağlayan’daki adliye ve Metris Cezaevi önünde toplanması bekleniyor.

F.Bahçeli yöneticiler umutlu

İSMİNİN açıklanmasını istemeyen bir Fenerbahçe yöneticisi mahkeme kararıyla ilgili şunları söyledi: “En kötü ihtimali düşünecek olursak, 5 yıl ceza alsa bile başkanımızın tahliyesi söz konusu. Özel yetkili mahkemelerin genel uygulamasına göre, ceza verilse bile tahliye olmasını bekliyoruz. Elbette ceza alınacak diye bir şey yok. Tüm Fenerbahçelileri sevindirecek bir beraat kararının çıkmasını umuyoruz. ”

Gergin bekleyiş

ÖZEL yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi, şike ve teşvik davasıyla ilgili kararını yarın, sanıkların yüzüne karşı açıklayacak. Kritik gün öncesi F.Bahçeliler bir çok sorunun yanıtını gergin biçimde bekliyor. Yargı çevrelerinde Yıldırım’ın ceza alıp tahliye olması en yüksek olasılık olarak konuşuluyor. F.Bahçe Başkanlığı’nın sona erip ermeyeceği de merak edilen bir başka unsur. Hukukçulara, ceza ile ilgili beklentilerini ve yasal işleyişi sorduk...

Avukat Metin Ünlü

Ceza gelirse Fener’in dosyaları açılır

“Cuma günkü ara karar, Aziz Yıldırım ve diğer sanıkların ceza alacakları anlamına gelmez. Mahkeme nihai kararında hüküm de verebilir, hükümle birlikte tahliye de edebilir, beraat kararı da verebilir. 6 yıldan fazla cezayı kimse beklemiyor. Örgüt suçundan değil, şike ve teşvikten ceza alması halinde Aziz Yıldırım’ın başkanlığı, düşebilir. Mahkeme bu konuda da bir karar verebilir veya Yargıtay aşaması nedeniyle başkanlığı düşürmeyebilir. PFDK ve UEFA dosyayı yeniden açabilir.”

Avukat Ali Gürel

Beraat eğilimi olsa tahliye edilirdi

“DAVANIN seyrine bakıldığında, mahkemenin eğiliminin ceza vermek yönünde olduğu görülüyor. Beraat eğilimi ağırlıklı olsaydı, şimdiye kadar sanıklar tahliye edilirdi. Kişisel görüşüm, örgütten beraat, şike ve teşvikten ceza çıkacağı yönünde. Mahkeme, Aziz Yıldırım’ın başkanlığına tedbir kararı da alabilir, temyiz aşamasını da bekleyebilir. Mahkemeden ceza çıkarsa UEFA ve TFF de dosyayı yeniden açabilir. Yargıtay aşaması bu andan itibaren en az 6 ay, en çok 1 yıllık bir süreyi alacaktır.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz