Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Bir fidandan bin fidana

İzmir cemiyetinin üç ünlü ismi Siren Ertan Çarmıklı, Berkay Eskinazi ve Sinem Özusta, anlamlı bir projeye imza atmak için bir araya geldi.

Üçlü, yangınlarla kül olan ormanların yeniden kazandırılması için “Bir Fidandan Bin Fidana” buluşması düzenleyecek. 5 Eylül gecesi Çeşme 7800 Residences&Otel’de verilecek iftar yemeğinde farkındalık toplantısı yapılacak. Organizasyonun bilet satışlarından elde edilecek gelir ise Ege Orman Vakfı’na bağışlanacak. Doğal değerlere sahip çıkmaya yönelik bir buluşma düzenleyeceklerini söyleyen Çarmıklı, “Ayrıca organizasyonun ana sponsorları arasında yer alan Özusta Mücevherat, gecede özel olarak tasarladığı ‘doğa için ben de varım’ mücevherlerini Ege Orman Vakfı yararına satışa sunacak” dedi. Sinem Özusta ise “Amacımız ‘Bir Fidandan Bin Fidana’ buluşması ile topraklarımız ve doğal değerlerimiz için herkesin sosyal sorumluluk amacını hissetmesi” diye konuştu. 500 davetiye satışa çıkaracaklarını söyleyen Eskinazi de, minimum 300 kişinin katılımını hedeflediklerini, bilet ücretinin ise 100 TL olarak belirlendiğini dile getirdi.

Balayı Avrupa’da

Kayseri’nin tanınmış ailelerinden Gültekinler’in işadamı oğulları Armağan Gültekin, tasarımcı Funda İnci ile evlendi. Yalova’da yeni açılan Thermailum Park Hotel’de gerçekleştirilen düğün törenine Kayseri, İstanbul ve Bursa’dan yaklaşık 500 davetli katıldı. Çift, düğünün ardından Avrupa seyahatine çıktı.

İsme özel plaka

Ahu Aysal, geçtiğimiz pazar günü İstinye Park’taydı. Alışveriş merkezine Lincoln-Navigator marka, özel şoförlü cipiyle gelen Aysal’ın yanında yakın arkadaşı Ece Şirin de vardı. İkili araçtan inip İstinye Park’a girerken, cipin plakası dikkat çekti. Ahu Hanım aracına, harf grubu kendi adından oluşan bir plaka taktırmış.

‘Can’ı film izlemek istemedi

Önceki gün İstinye Park’a gelen isimlerden biri de Bahar Şer’di. Şer’in yanında oğlu Hasan Can da vardı. Oğlunu sinemaya götürmek için alışveriş merkezine geldiğini söyleyen Bahar Hanım, “Hasan Can film izlemek istemedi, biz de sinemaya girmekten vazgeçtik” dedi.

En güzel o

Ronit Gülcan için söylenen ‘sosyetik güzel’ sıfatı boşuna değil. Sosyete dünyasının en güzel kadınları diye bir liste yapılsa, herhalde Gülcan zirveye oynar. Cem Hakko ile yaşadığı aşkla tanınan Ronit Hanım, kıyafet seçiminden makyajına, yaşam standardından tarzına kadar her şeyiyle dikkat çekiyor. Kadın dergilerindeki birçok ankette de hemcinslerinin oylarıyla sosyetenin en şık ve güzel isimleri arasına mutlaka giriyor.

Sezon sonu partisi

Sortie’deki salı partileri bu gece sona eriyor. Her salı gecesi saat 23.00’e kadar misafirlerine şampanya ikram eden Sortie’nin “Güzel İnsanlar Güzel İstanbul” konseptli bu son partisinde müzikler Ozan Doğulu’ya emanet. Doğulu, partiye kardeşi Kenan’ın Kuruçeşme Arena’daki konserinden çıkıp gelecek. Onun sürpriz şovlarla renk katacağı parti, dansçı kızlarla iyice hareketlenecek.

Gençler tatilde

İzmir cemiyet hayatının sevilen simalarından Deniz Aryal, her yaz olduğu gibi bu yaz da tatilini Bodrum-Yalıkavak’ta geçiriyor. Deniz Hanım’a tatilinde yakın dostları İsmet İnönü’nün torunu İsmet İnönü, Esra Üstünkaya’nın oğlu Fabio Üstünkaya ve Çevik Bir Paşa’nın oğlu Uygar Bir de eşlik ediyor.

Evren sizi bekliyor

Uluslararası Astronomi Birliği (IAU), 2009 yılını ‘Dünya Astronomi Yılı’ (DAY) ilan etti. DAY kapsamında “Evren sizi bekliyor” çağrısıyla tüm dünyada çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Organizasyonun Türkiye’deki etkinliklerini ise Türk Astronomi Derneği koordine ediyor. Bu etkinliklerin en önemlilerinden biri, bugün Kozyatağı’ndaki Hillside-Trio’da açılacak sergi. Büyük ölçekli uzay fotoğraflarını geniş kitlelerle buluşturmayı hedefleyen “Dünyadan Evrene Bakış” adlı sergi, 30 Eylül’e kadar gezilebilecek.

Düğünün ardından İtalya’ya uçtular

Kozmetikçi Mert Talu ile Kanal D Reklam Satın Alma Müdürü Didem Gökalp, geçtiğimiz hafta Moda Deniz Kulübü’nde düzenlenen bir düğün töreniyle hayatlarını birleştirdi. Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk’ün kıydığı nikâhta gelinin şahitliğini patronu Sevin Ergun, damadınkini ise eniştesi Eser Avunduk yaptı. Çift, düğünün ardından balayını geçirmek için İtalya’ya uçtu.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI