« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bir Fener bir Ferrari

İstanbul Park Pisti’ne sürpriz bir ziyarette bulunan Ganalı futbolcu, "Fenerbahçe benim için Ferrari gibi. Her ikisini de çok seviyorum ve şampiyon olmalarını istiyorum" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
FENERBAHÇE’ye geçen sezon geldi. Taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazandı oynadığı futbolla Stephen Appiah. Sarı lacivertlilerin Dünya Kupası’ndaki yıldızının bilinmeyen yönlerinden biri dün ortaya çıktı. İstanbul Park Pisti’nde saatler 14.30’u gösterirken Shell’in büyük destek verdiği Ferrari’nin pit alanına gelen Ganalı yıldız, gözünü Formula 1’in efsanesi Michael Schumacher’den ayırmadı.

Formula 1 ve Ferrari’nin hayranı olduğunu belirten Appiah, otomobil sporunun 1 numarasını fırsat buldukça seyrettiğini ve özellikle Schumaher’i hiç kaçırmadığını söyledi. Bir Ferrari fanatiği olduğunu, Michael Schucher’i çok sevdiğini ve onu seyretmek için İstanbul Park’a geldiğini açıklayan Fenerbahçe’nin yıldızı, şöyle konuştu:

Michael kazansın

"Fenerbahçe benim için Ferrari gibi. Her ikisini de çok seviyorum, her ikisini de tutuyorum. Yani ikisi de benim için aynı. Formula tutkunu olmam, hızlı araba kullanmayı sevdiğimi de her halde açıklıyordur. İstanbul’da Michael’in kazanmasını istiyorum. Son yarışlarda oldukça iyi bir performans yakaladı. Umarım bu çıkışını burada da tekrarlar. O’nun şampiyon olmasını istiyorum. Bu isteğim doğal olarak Fenerbahçe için de geçerli."


Futboldan daha zor

Hiçbir zaman Formula 1 pilotu olmayı düşünmediğini sözlerine ekleyen Appiah, "Formula, futboldan çok daha zor bir spor. Çok hızlılar. Bu sporda 1 salise bile çok önemli. Futbolda bu o kadar önemli değil. Açık konuşmak gerekirse ben asla bir Formula 1 pilotu olamazdım" dedi.

Borç verir misiniz?

"Ferrarim yok çünkü alacak param yok. Ama borç verirseniz o zaman alabilirim" diyerek espiri yapan sarı lacivertli futbolcu, Avrupa Şampiyonlar Ligi’ne kalamadıkları için üzgün olduklarını, UEFA Kupası’nda alacakları başarılı sonuçlarla kendilerini affettireceklerini sözlerine ekledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz