Bir erkek üç kadın

Sinem VURAL
25 Ağustos 2009 - 01:00Son Güncelleme : 25 Ağustos 2009 - 12:22

"Acı Aşk", ilk aşkı, karısı ve öğrencisi arasında kalan bir adamın yaşadığı çıkmazları konu alıyor.

ACI AŞK FİLMİNDEN FOTOĞRAFLAR  

 Bir erkek üç kadını birden sevebilir mi

Yönetmenliğini A. Taner Elhan’ın üstlendiği, senaryosunu “Polis” ve “Güneşin Oğlu” gibi başarılı filmlerde imzası bulunan
Onur Ünlü’nün yazdığı “Acı Aşk” filminin çekimleri devam ediyor. TıMS ve Eflatun Film’in ortak yapımı olan “Acı Aşk”ın başlıca rollerinde Halit Ergenç, Cansu Dere, Songül Öden ve Ezgi Asaroğlu bulunuyor. “Bir erkek üç kadını birden sevebilir mi” sorusuna yanıt arayan filmin basın toplantısı ise geçtiğimiz günlerde yapıldı. Düzenlenen toplantıda ilk uzun metrajını yöneten Taner Elhan filmini “Bu filmi seyretmek aşk gibi sürprizli” diye anlatırken Halit Ergenç ise “Bence 3 kadına aşık olmak mümkün değil” dedi. Film, 18 Aralık’ta seyircisiyle buluşacak.

Filmin konusu     

Eskişehir’de bir üniversitede edebiyat öğretmenliği yapmakta olan Orhan, evlenmeyi planladığı Ayşe’yle beklenmedik bir anda ysollarını ayırıp ıstanbul’a gelir ve Oya ile tanışır. Fotoğrafçılıkyapan Oya ile belki de hayatının en mutlu günlerini geçirirken, daha evliliklerinin ilk günlerinde yaşadıkları kötü olaylar ile kendini bir aşk üçgeninin ortasına bulur.

Renkli bir karakter canlandırıyorum  Ezgi ASAROĞLU (Seda)             

Ben Seda karakterini canlandırıyorum. Seda, Orhan karakterinin en son tanıştığı kadın. Bir kadında olması gereken  bütün renkleri içinde barındırıyor. O yüzden canlandırması çok keyifli.

Aşk kadar sürprizli bir film Taner ELHAN (Yönetmen)    

Filmimizin adı “Acı Aşk”, senaryosunu Onur Ünlü yazdı. “Acı Aşk”, TIMS Production ve Eflatun Film’in ortak yapımı... Film, Orhan, Oya, Ayşe ve Seda adlı dört karakter arasında dönen aşkı konu alıyor. Sürprizlerle dolu bir senaryomuz var. Aşk, acı, ihanet denince akla gelen her duyguya dahil sahnelerimiz var. Bir 9-10 günlük çekimimiz kaldı. En sonunda Eskişehir’e gideceğiz. Çekimler, 27 Ağustos’ta
tamamlanacak. Güzel bir film olacağını düşünüyorum. Aşk ne kadar sürprizli bir deneyimse bu filmi seyretmek de öyle sürprizli. Umarım herkes keyif alır çünkü biz çekerken çok keyif aldık. Film, 18 Aralık’ta seyirci ile buluşacak.

Aşka dair her şey var  Cansu DERE (Oya)

Ben de senaryoyu ilk okuduğumda çok heyecanlandım. Bir sonraki sayfayı merakla bekledim. Film aşka dair her şeyi barındırıyor. Ama bu
Onur’un (Ünlü) kalemiyle çok değişik bir biçimde yazıldı. Onur’un anlatım dilinden etkilendim. Ve senaryoyu okuduktan sonra gözümde inanılmaz şeyler canlandı. Taner (Elhan) ile çalışmak büyük zevkti. Çalışma arkadaşlarımla da çok uyumluyduk. Duygu anlamında ağır sahneler olmasına rağmen çok eğlendik. Ben filmde Oya karakterini canlandırıyorum.

Senaryoyu okuduğumda irkildim Songül ÖDEN (Ayşe)

Benim oynadığım Ayşe karakteri, çok tutkulu. Aşka dair sınırları zorluyor. Çok güçlü ve zor bir karakter. Senaryoyu okuduğumda kendime en uzak bulduğum, hiçbir seçimini onaylamayacağım bir karakterdi. Bu yüzden irkildim. Seçimlerinin bana çok uzak olması iştah açan bir durum yaratıyor. Ayşe ile ilgili çok açmaz bir soru var filmde, ‘Ne kadar ileriye gidebilirsin, aşk için neler yapabilirsin’ve ‘Neyini verebilirsin ya da ne kadar korkak olabilirsin’ gibi. Bu soruları çok güçlü bir şekilde soran bir film, ben de senaryoyu ilk okuduğumda arkadaşlarımdan farklı olmadım. Müthiş bir senaryo. Bu işin içinde olmasaydım üzülürdüm. Bu benim ilk sinema filmim. Bu yüzden de benim için çok önemli. Bu sene dizi de yapacağım, sinema da tiyatro da var.

Üç kadına aynı anda aşık olmak mümkün değil  Halit ERGENÇ (Orhan)

“Acı Aşk”ın konusu gerçekten enteresan. şöyle ki senaryoyu okurken bir sonraki sayfayı sabırsızlıkla bekledim. Çok merak ettim neler olacağını. Senaryo, büyük sürprizler içeriyor. Bu kadar üstü kapalı konuşmamızın sebebi filmde izleyiciyi çok fazla sürpriz beklemesi. Hayatın ve olayların gelişimi seyirciyi her dakika şaşırtacak biçimde. Ve bu olayların bu kadar keskin olması, benim için bu işi kabul etmeme neden oldu. Filmde ben üç kadın arasında kalan Orhan karakterini canlandırıyorum. Orhan aynı anda üç kadına aşık oluyor. Ve bir seçim yapması gerekiyor. Benim görüşüm o sevgilerin hiçbiri aynı değildir. Yani üç kadını da gerçekten aşık olarak sevdiğini düşünüyorsa bence orada bir tuhaflık var. Muhakkak o sevgilerin arasında tuhaflık vardır. Zaten filmde de bu var, bunu görüyorsunuz. Bana aynı anda üç kadına aşık olmak mümkün değil gibi geliyor. Öte yandan yeni sezonda yeni bir dizi olacak mı bilmiyorum. Eşim Bergüzar (Korel) da bu sezon yeni bir filmle izleyici karşısına çıkacak. Bergüzar, çok renkli bir karakteri canlandırıyor. Işıl ışıl görünüyor.

           

Etiketler:

    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı