Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bir elinde telefon bir elinde sopa

  Tolga TANIŞ / WASHINGTON
  01 Ağustos 2012 - 00:00Son Güncelleme : 01 Ağustos 2012 - 14:03

  Başbakan Tayyip Erdoğan Suriye ordusunun Halep’e onlarca tankla saldırdığı önceki gün ABD Başkanı Barack Obama’yı telefonla aramıştı.

  Bir elinde telefon bir elinde sopa O SOPANIN HİKAYESİ: 
  "ÇEKİÇ HANK" HEDİYE ETTİ

  Dün Beyaz Saray’ın resmi sitesinde 36 dakika süren görüşmeye ilişkin bir fotoğraf da yayınlandı. Fotoğrafta Obama’nın elinde tuttuğu beyzbol sopası Washington’da günün tartışması haline geldi.

  Gazeteciler Barack Obama’nın elindeki sopanın neyi temsil ettiğini merak ettiler. Beyaz Saray’ın günlük basın toplantısında sözcü Jay Carney resimle ilgili soru yağmuruna tutuldu.

  Bir gazeteci sopanın ahşap mı yoksa alüminyum mu olduğunu sordu. Başka bir gazeteci ise sopanın profesyonel bir oyuncudan mı hatıra olduğunu öğrenmek istedi. Ayrıca Suriye konusundaki bir telefon görüşmesine ait resimdeki sopanın Obama yönetiminin dış politika yaklaşımını sembolize edip etmediği de sorular arasındaydı.

  Carney, şimdilik sadece “Obama’nın bir beyzbol fanı (hayranı) ve Chicago White Sox taraftarı olduğunu” söyleyebileceğini belirtti. Bunun dışındaki detaylar için resmi inceleyeceğini de sözlerine ekledi.

  Bir elinde telefon bir elinde sopa

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı