« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bir elinde boks eldiveni,bir elinde golf sopası

Ardahan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nde antrenör olarak görev yapan Tarkan İli, hem boks, hem de golfu bir arada öğretiyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Tarkan İli, birbirinden farklı 2 branşta antrenörlük yapmanın bazı zorlukları olduğunu söyledi. İli, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Çok farklı iki branşı bir arada yapmanın zorluğunu ve mutluluğunu da yaşıyorum. Mevcut çalışmayla başarı elde ettim. Boks ve golf branşlarında Ardahanlı çocukların zihin ve bedenlerinin gelişimlerini sağlamak amacıyla iki branşı bir arada başarılı bir şekilde yapıyoruz. Ben spora eksi değil, artı yönde bakarım. Boks ve golf birbirine uzak spor olsa da, onları bir tarlada değişik renkteki çiçekler gibi görüyorum. Aldığım haz ise, hepsinin kendine ait bir güzelliğinin olmasıdır.”

GARİBAN VE ELİT SPORU BİR ARADA

Tarkan İli, boksun genellikle gelir düzeyi daha düşük ailelerin çocukları tarafından tercih edildiğini, golfün ise hem gelir düzeyi yüksek, hem de toplumda tanınmış elit diye nitelendirilen insanlar tarafından tercih edildiğini ifade ederek, “Biri gariban, biri elit insanların sporu da olsa artık o engeller ortadan kalktı. Şimdi Ardahan'ın çocukları hem boksu, hem de golfü bir arada öğrenebiliyorlar. Benim de amacım zaten bu. Çünkü aradığımız, sporların farklılığı değil, güzelliği ve onlardan aldığımız başarıdır. Bu çalışmayla bunu yaptığımıza inanıyoruz” diye konuştu.

Antrenmanlarda bazen bu 2 farklı spor branşını birbirine karıştırdığını da vurgulayan Tarkan İli, “Öyle anlar oluyor ki, vuruşlarda bir anda golf yaparken boks, boks yaparken de golf aklıma gelebiliyor. Sonuç itibariyle ikisi de iten, yani iterek vuran spor olduğu için bazen karışıklıklar olabiliyor. Bu da güzel tebessümlere neden oluyor” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz