Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Bir efsane tarih oluyor

  hurriyet.com.tr
  22 Kasım 2009 - 09:44Son Güncelleme : 22 Kasım 2009 - 09:44

  Electronic Arts'tan, bir çok efsane oyuna imza atan oyun stüdyosu ile ilgili şok karar...

  Amerikan Electronic Arts firmasının, Pandemic Studios'u kapatarak 200 çalışanını işsiz bıraktığı bildirildi. Kotaku'nun haberi, çekirdek bir 'IP' takımının EA'in Los Angeles ofisine taşındığı; buna karşın şirketin eski CEO'sunun da dahil olduğu seçkin bir takıma 'yol verildiğini' doğrular nitelikte.

  1998 yılında kurulan Pandemic, 2007'de Electronic Arts tarafından satın alınmıştı. Full Spectrum Warrior, Mercenaries ve Star Wars: Battlefront, firmanın imzasını taşıyan popüler oyunlardan bazıları.

  Bu gelişmeler, daha önce kıdemli EA yapımcısı Richard Hilleman'ın görüşlerine yer veren TG Daily'i haklı çıkardı: TG Daily'nin daha önce hazırladığı bir habere göre Hilleman, oyun endüstrisinin 'demografik bir değişim süreci'nden geçmekte olduğunu; sosyal mecra başta olmak üzere, 'gündelikleşen' oyun anlayışının, gerçek oyun tutkunlarının sayısını gölgede boraktığını ifade etmişti.

  EA'in kıdemli Başkan Yardımcısı Nick Earl'ün açıklamasına göre Pandemic markası ve imtiyazları, yaşamaya devam edecek...

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı