ANKARA HABERLERİ

Bir duvar da Sincan'a

Sedat CENİKLİ
28.01.2018 - 16:20Son Güncelleme :

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’nın(TCDD), Başkentray projesi kapsamında ses yalıtımı için yerleşim yerlerinin olduğu bölgelerde tren hattıyla konutların arasına yaptığı beton ses duvarı, Gazi Mahallesi’nin ardından Sincan’da da tepkilere neden oldu.

Sedat CENİKLİ

Sincan’da Atatürk Caddesi boyunca yerleştirilen ve boyu 7 metreyi bulan ses duvarı bölgede yaşayan vatandaşlar ile esnafı huzursuz etti. Vatandaşlar duvarın görüntüsünden dert yanarken, duvarın üzerine sprey boyayla da “Sincan Halkı” imzasıyla “Beton duvarları derhal kaldırın” yazıldı. Atatürk Caddesi esnafı, duvara yönelik eleştirilerinin gerekçelerini şöyle dile getirdi:

EVLERİN DE ÖNÜ KAPANDI

“Cadde hapishaneye döndü. Hemen karşımızda koca duvar yükseliyor. İnsanlar rahatsız oluyor görüntüden. Ayrıca bu bölgede evlerin de önü kapandı. Teknik bir konu olduğu için bunun kararını biz verecek değiliz ama beton yerine başka bir malzemeden de yapılabilirdi. Bir de bu kadar yüksek olmasına gerek var mı bilmiyoruz. Buradan daha önce de tren geçiyordu ama böyle bir şey yoktu. Kalmıyorsa bile en azından yükseliği düşürülmeli.”

Bir duvar da Sincana

MAHALLELİ İMZA TOPLADI ÇALIŞMALARA ARA VERİLDİ

Öte yandan Gazi Mahallesi’nde Polatlı Caddesi boyunca yapılan duvarın yapımı sırasında ağaçların kesildiğini iddia eden mahalleli, şikâyetlerini BİMER’e ilettikten sonra 7 metrelik duvarın 3 metreye düşürülmesi ve ağaçlandırılarak yükseltilmesi için imza kampanyası başlatmıştı. Vatandaşlar taleplerini yerine getirilmesi için hazırladıkları dilekçe ve bir haftada topladıkları 700 imzayı TCDD, Valilik ve Büyükşehir Belediyesi’ne vermişti. Vatandaşların tepkisinin ardından çalışmalara ara verildi.

Sincan’da Atatürk Caddesi’nin yanından geçen tren hattı ile konutların arasındaki ses duvarının üzerine sprey boya ile yazılan

“Beton duvarları derhal kaldırın. Sincan Halkı” ifadesi dikkat çekiyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Bir duvar da Sincan'a hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ocak 2018 tarihinde saat 15 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bir duvar da Sincan'a haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

09 Eylül 2018, Pazar
 • İmsak
  04:50
 • Guneş
  06:17
 • Öğle
  12:52
 • İkindi
  16:26
 • Akşam
  19:16
 • Yatsı
  20:36
Sayfa Başı