ESKİŞEHİR HABERLERİ

"Bir Dokun, Bin Yaşat" projesi

AA / Ergün Haktanıyan
26.02.2016 - 15:40Son Güncelleme :

- Eskişehir'de Türk Kızılayı tarafından gerçekleştirilen ve 81 ilden 120 katılımcının yer aldığı "Bir Dokun, Bin Yaşat" projesi kapsamında seminer düzenlendi - Vali Tuna, - "(Bir Dokun, Bin Yaşat) projesinin farklı alan ve meslek kollarına dair spesifik ilk yardım eğitimleri için güzel bir örnek olduğunu düşünüyoruz"

AA / Ergün Haktanıyan

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de Türk Kızılayı Eskişehir Şubesi tarafından "Bir Dokun, Bin Yaşat" projesi kapsamında 81 ilden 120 katılımcının yer aldığı seminer düzenlendi.

Eskişehir Valiliği Yunus Emre Toplantı Salonunda düzenlenen seminerde konuşan Vali Güngör Azim Tuna, projenin spor faaliyetlerinde bilinci artırma amacı taşıması nedeniyle faydalı olacağını söyledi.

İlk yardım bilincinde farkındalığın artırılması gerektiğini belirten Vali Tuna, "Spor ve sağlığı bütünleyici bir şekilde ele alan proje birçok bakımdan takdire şayan bir çalışma. 81 ilden 120 genci buluşturan 'Bir Dokun, Bin Yaşat' projesinin farklı alan ve meslek kollarına dair spesifik ilk yardım eğitimleri için güzel bir örnek olduğunu düşünüyoruz. Biri bin yapan bir iyilikle hayata geçen bu projenin hayırlara vesile olmasını diliyorum" dedi.

Proje koordinatörü Cemil Dalgılıç ise projeyle lisans çıkartmak isteyen kişilere kolaylık sağlanacağını kaydetti.


Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden "Bir Dokun, Bin Yaşat" projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 15 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Bir Dokun, Bin Yaşat" projesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı