Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Bir dinginlik merkezi

Hep Anadolu yakasında da olmasını istediğim bir yerdir YogaŞala.

Ama ikinci şubesini de Etiler’de açtı. Öyle bir mekan ki Anadolu yakasından seve seve karşıya gidilir!

Nişantaşı’nda 7 yıldır hizmet vermekte olan YogaŞala, Etiler Kortel Korusu içinde bir şubesini daha açtı. Bu yeşillikler içinde dingin mekanı mutlaka görmeniz lazım, şehrin bu denli içinde ama sizi şehirden bu kadar kopartabilecek bir mekanı bulmak gerçekten çok ama çok zor...

YogaŞala bu mekan ile yıllardır devam etmekte olan yoga derslerine ilave olarak Pilates, Trans Dance Yoga ve Masaj hizmetlerini sunmaya başladı.

Tecrübeli Türk ve yabancı ziyaretçi hocaların eğitim vermekte olduğu YogaŞala’nın program koordinatörlüğü görevine de bu sene New York’tan İstanbul’a taşınan ünlü Ashtanga Yoga eğitmeni Eric Powell gelmiş. Eric Powell senelerdir ziyaretçi hoca olarak gelmekte olduğu İstanbul’a olan aşkına sonunda daha fazla dayanamayıp buraya yerleşmeye karar vermiş.

YogaŞala vasıtası ile İstanbul’a yerleşen yabancı yoga hocalarının listesi bununla da bitmiyor. New York’un en ünlü yoga merkezlerinden Om Yoga’nın hocalarından Nicole Ohme da bu kervana katılmış. Nicole, Eric’den çok daha uzun zamandır İstanbul’a gönlünü kaptırmış ama sanırım ikisini de YogaŞala’nın bu yeni mekanı tam manası ile mıknatıs gibi çekmiş.

Nicole Ohme aynı zamanda 15 Eylül’de başlayacak bir hocalık eğitimi de hazırlamış ve bunu YogaŞala’nın yeni mekanında gerek yoga hocası olmak, gerekse de yoga tecrübesini derinleştirmek isteyenlerle paylaşacak.

KAÇIRMAYIN!

Ashtanga Yoga’nın en önde gelen isimlerinden Manju Pattabhi Jois, daha önce Çekirge’ye konuk olmuştu. Şimdi yeni bir kurs vermek için 1-2-3 Eylül’de YogaŞala’nın yeni merkezinde. Bu "dinginlik merkezi"ni mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ediyorum.

Bilgi için:

www.yogasala.com

Nişantaşı merkez tel: 0212-241-00 67, Kortel merkez tel: 0 212-263-24 11

Gahl Sasson geliyor

1999, 2002, 2003, 2004 ve 2005 yıllarında dünyanın en iyi astroloğu seçilen Gahl Sasson, bir hafta için Los Angeles’tan Türkiye’ye geliyor. 27 Ağustos-7 Eylül arasında vereceği birebir astroloji seanslarına katılmak için 0 212 287 99 98 no’lu telefonu arayın.

Yoga tatili

30 Ağustos’u hafta sonuyla birleştirip hem tatil hem yoga yapabilirsiniz. Ankara’da yoga dersleri veren Attilla Güllü ve İzmir’de yoga dersleri veren ortağı Gülsüm Baydar, üç yıldır yazları ’retreat’ olarak bilinen yoga tatilleri organize ediyorlar. Haziran’dan bu yana yapılan bu tatillerin sonuncusu 30 Ağustos-3 Eylül arasında Bodrum Mazı’daki Taş Pansiyon’da yapılacak. Attilla ve Gülüm Hoca, doğa harikası, keşfedilmemiş mekanlarda yogayla zenginleştirip daha değerli hale getirdikleri bu tatillere ’Prana Tatilleri’ diyorlar. Prana, yoga için önemli bir kavram; ’can, yaşam gücü’ anlamına geliyor.

Bu tatilde, doğanın ortasında, etrafınızda limon çamları, zeytin ağaçları ve kuş sesleri eşliğinde günde 2 kez yoga yapacaksınız.

Doğayı, sağlığı, arınmayı, neşeyi ve yogayı paylaşmak umuduyla sizleri çağırıyorlar.

Fiyatı: (Konaklama, yemek ve yoga) 420 YTL.

Bilgi için:

Attilla Güllü: 0536 544 00 54

Gülsüm Baydar: 0533 761 79 92
X