"Kanat Atkaya" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Kanat Atkaya" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Kanat Atkaya

Bir daha UEFA kupası

GALATASARAY, kendisine rakip olamayacak takımlar kontejanından Levadia Tallinn’i kendisini fazla sıkmadan kolayca geçti sayılır.

İlk 20 dakika boyunca, Estonya ekibinin ördüğü kale surları etrafında dolaşan ve bir gedik noktası bulmaya çalışan Galatasaray, ilk golün ardından rakibini dağıttı.
Hızlı tren Keita
Keita, hakikaten ilginç bir oyuncu. Örümcek adam gibi. Kolları, bacakları top yaklaşırken dağılıyor. Fakat topla buluştuğunda dışarıdan acemice gözüken bu dağınıklık bir anda toparlanıyor ve Keita sağ kanatta ilerleyen bir hızlı trene dönüşüyor. Müthiş süratli, rakibin sinirini bozabilecek kadar süratli.
Tallinn karşısında Galatasaray’da bahsetmek istediğim bir diğer futbolcu da Mustafa Sarp. Transfer sezonundaki yıldız yağmuru içinde adı biraz sönük kaldı haliyle. Fakat Galatasaray orta sahası için son derece verimli, akıllı ve çalışkan bir futbolcu kazanmış oldu. Mustafa Sarp’ı ayrıca tebrik ediyorum.
Bitsin bu çile
Keita ve Sarp dışında takım bir bütün olarak Rijkaard’ın dediklerini yerine getirmeye çalıştı. Kadrodaki değişiklikler futbolcuların uyum sürecinde şu aşamada bir zorluk yaratsa da, bu işi Rijkaard’dan iyi biliyor değiliz herhalde. Galatasaray Estonya’da formalite maçına çıkacak.
Frank Rijkaard orada ister Elano’yu oynatır. İsterse beni oynatır gibi geliyor. Taraftar, herhalde son 10 yıldır olmadığı kadar mutlu ve umutlu. Eski açıkta açılan, “Bitsin artık 10 yıllık bu çile” pankartı, tribünün ruh halini ve belirlediği hedefi gösteriyordu: Bir daha UEFA.
X