Bir daha hiç yarışamayacak

Hürriyet Haber
19.12.2014 - 17:14 | Son Güncelleme:

Yasaklı olan bisikletçi Mauro Santambrogio'nun kanında yeniden doping izine rastlandı. Doping iddialarını yalanlayan Santambrogio ise kan testinin iktidarsızlığı nedeniyle aldığı ilaçlardan etkilendiğini ifade etti.

Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI), kanında doping maddesine rastlanan ve bu yüzden yasaklı olan İtalyan bisikletçi Mauro Santambrogio'nun kanında yine doping maddesi bulunduğunu açıkladı. 30 yaşındaki sporcu ise kendisini savunurken çarpıcı ifadeler kullandı.

İktidarsızlık sorunu yaşadığı için temmuz ayından bu yana tedavi gördüğünü, bu durumu UCI yetkililerine de bildirdiğini anlatan Santambrogio, "Ben artık aile kurmak istiyorum. Rahatsızlığım nedeniyle ylardır testosteron hormonu içeren ilaçlar kullanıyorum. Kanımda yasaklı madde çıkmasının sebebi bu. UCI yetkilileri bunu bilmelerine rağmen bana suçlu muamelesi yapıyorlar" diye isyan etti.

2013'te 'Giro d'Italia' Bisiklet Turu sırasında kanında doping izlerine rastlanan sporcu yarışmadan men edilerek 18 ay ceza almıştı. Santambrogio'nun son çıkan kan testinin ise ömür boyu ceza getireceği tahmin ediliyor.

Bir daha hiç yarışamayacak

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı