KİLİS HABERLERİ

“Bir Çocuk Da Sen Giydir, Ağlayan Yüzler Gülsün” Projesi

IHA
15.10.2015 - 14:42Son Güncelleme : 15.10.2015 - 14:43
IHA

İlim Yardımlaşma ve İrfan Derneği (İYİDER) ile Hicret Vakfının “Bir çocuk da sen giydir, Ağlayan yüzler gülsün” sloganıyla başlattıkları giyindirme kampanyasının 17.si, İrfan Yurdu’nda yapıldı.
Programa Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, MHP Kilis Milletvekili Dr. Mustafa Yün, İl Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Sevgili, Çalışma Ve İşkur Müdürü Mehmet Emin Yücekaya, İl Meclis Başkanı Metin Karakuş, İYİDER Yönetim Kurulu Başkanı Ali Murat Pehlivan, Hicret Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Osman Gezgin, kamu kurum ve kuruluşlarından temsilciler ile çok sayıda yardım gönüllüsü katıldı. Hicret Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Osman Gezgin, kampanyası kapsamında çerçevesinde yüzlerin gülmeye başladığını ifade etti. Gezgin, "Aslını isterseniz hepimiz ağlayanı olmayan bir dünyanın peşindeyiz. Yıllardır eğitim, kültür, yardımlaşma, maneviyat her alanda yaptığımız faaliyetlerin özü de bu aslında, biz, kimse ağlamasın istemiyoruz. Dünyada da ağlamasın ahirette de ağlamasın, bir yandan da Hicret Vakfı olarak 2015 yılında ihtiyaç sahiplerine bin adet soba, bin adet battaniye , 50 ton muhtelif gıda ve 5 bin çift ayakkabı dağıtımı gerçekleştirdi. Bununla birlikte Suriyeli mülteci kardeşlerimize yaklaşık 4 yıldır her gün 600 kişilik iki çeşit sıcak yemek dağıtımına devam ediyoruz" dedi.
Hicret Vakfı ve İYİDER’in ‘iyilik insanlık sanatıdır’ şiarıyla, başka bir amaç gütmeden mağdur ve muhtaçların yardım çığlığına kimsenin kimliğini sorgulamadan koştuklarını ifade eden Gezgin, "Yardım alma yardım verme mahremiyetini hassasiyetle koruyor, insan onurunun zedelenmemesine önem gösteriyoruz. Ayrıca hayra aracı olmanın dışında kendimize başka bir anlam ve paye biçmiyoruz. Bugün ise sizlerin de destek ve yardımlarıyla bin 50 ortaokul öğrencimizi üşütmemek için toplanmış bulunuyoruz. 550 erkek ve 500 kız olmak üzere toplam 1050 öğrencimize kaban giydireceğiz. Evet, herkese yetişemeyebiliriz ama bunlara yetiştik işte Allaha şükürler olsun” diye konuştu.
Daha sonra çeşitli okullardan gelen öğrenciler giydirilerek programa devam edildi. Program Hayırsever vatandaşların katkılarından dolayı yapılan teşekkür ve muhtelif okullarda gelen öğrencilerin giydirilmesiyle sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kilis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kilis ilinden “Bir Çocuk Da Sen Giydir, Ağlayan Yüzler Gülsün” Projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2015 tarihinde saat 14 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça “Bir Çocuk Da Sen Giydir, Ağlayan Yüzler Gülsün” Projesi haberi güncellenecektir.

KİLİS İLÇELERİ
  KİLİS NAMAZ VAKİTLERİ
  07 Eylül 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:22
  • Guneş
   06:00
  • Öğle
   12:40
  • İkindi
   16:16
  • Akşam
   19:00
  • Yatsı
   20:25
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı