"Kanat Atkaya" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Kanat Atkaya" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Kanat Atkaya

Bir çift söz

SANIRIM söyleyeceklerim var...İlk sözüm Arda’ya. Lig TV’de Beşiktaşlı Serdar’la yapılan bir röportaj seyrettim. Yakın arkadaşmışsınız, sevindim.

Serdar, "Türkiye’nin en iyi futbolcusuyum" dediğini söyledi. Fakat sevgili Arda bu öyle söyleyerek olmuyor.

Mesela ben, hiç hoşuma gitmese de, çalım atmayı seven bir futbolcu olmaktan öteye gidememe riski taşıdığını düşünüyorum.

Lincoln’ün yokluğunda takımı üstlenemediğini, oyunu açamadığını, kendini yeterince maça vermediğini, yani senden beklenenlerin hiçbirini yapamadığını üzülerek görüyorum.

Bahane üretilir tabii, yorgunluk vesaire. Fakat ben hafta içinde "zorlu maç" oynamış başka yabancı futbolcuların, yabancı liglerdeki performanslarını da seyrettim.

Sevdiğim için canını acıtmak pahasına söylüyorum Arda. Futbol oynayabildiğini gösterdin, çok özelsin fakat hızla sıradanlaşıyorsun. Yoksa ancak Türkiye’nin en iyi futbolcusu olursun. O da tartışılır hale gelir!

* * *

Sonra Ümit Karan-Nonda ikililsi’ne ve Galatasaray’ın teknik yönetimine söyleyeceklerim var. Sanırım "dünyanın en kötü ikili santrforu" yarışması düzenlense, birinciliği kimseye kaptırmazlar.

Bu kadar uyumsuz bir ikiliyle Galatasaray’ın maç kazanması, kendi içinde bir mucize sayılır.

Maçın ikinci devresinde beraberliği bulduktan sonra arkasına yaslanan ve Galatasaray forvetinin becerksizliklerini seyreden Denizlispor, ancak kendi hatasıyla kaybedebilirdi.

Nitekim öyle oldu. Denizlisporlu futbolcu hadiseye ’judosal’ yaklaşmasa o penaltı olmazdı, Galatasaray da gol filan atamazdı.

Böyle bir maçtan üç puan çıkartmak rüya gibi.

"Linderoth, Lincoln, Hakan Şükür, Ayhan, Sabri..." Ligin başındaki afili takımın yarısı bugün sahada yoktu demek de mümkün.

Fakat bahanenin de futbolda işe yaradığı görülmemiştir.

Tam bir büyük ikramiye...

(Mühim not: Hasan Şaş büyük futbol oynadı. Fakat Galatasaray kaptanının hakeme koşup itiraz etmekten sarı kart görmesini de hiç doğru bulmuyorum. Bırak şu kötü huyu artık, lütfen Hasan!)

X