Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bir cezanın ilginç öyküsü

Bursaspor’un kapatılan tribünlerindeki kombine sahipleri G.Saray maçında stadın diğer bölümlerine girebilecek.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

TFF, yeni sezonda kombine alanların hak kaybına uğramamasını gerekçe göstererek, cezalı tribünde kombinesi tespit edilen 116 kişi hariç herkese stadı açtı. Bu haktan, olay çıkarıp tespit edilemeyenler de yararlanabilecek.

BURSASPOR, geçen sezondan kalan cezası nedeniyle, sezonun ilk karşılaşması olan Galatasaray maçında, yeni kurallar gereğince Maraton ve Kapalı Kale Arkası tribünlerinde seyirci olmadan mücadele edecek. Ancak yeşil beyazlılar, bu dezavantajı mümkün olduğunca azaltmaya çalışıyor.
Bunun içinde Bursa Yönetimi önceki gün bir açıklama bu tribünlerden kombine alan taraftarların, Galatasaray maçında diğer tribünlerden bilet alabileceğini açıkladı. Peki, bu açıklama, e-bilet uygulamasına uygun muydu? Kulüp bu açıklamayı nasıl yayımladı?

ÖNCE PASSOLİG’E BAŞVURDULAR

Yeşil beyazlılar, çekecekleri cezanın geçen seneden kaldığını ve yeni sezonda kombine bilet alanların, bu vasıtayla hak ihlaline uğratıldığını passolig’e iletti.
Bunun karşısında passolig de konuyu TFF’ye sundu. Konuyu inceleyen TFF Hukuk Kurulu, geçen sezon o tribünden bilet alıp bu sezon yenilediği tespit edilen 116 kişiyi dışarıda bırakarak, yeni sezondan kombine alanların haklarının kısıtlandığı gerekçesiyle Bursaspor’un başvurusunu haklı buldu.
Bursaspor Yönetim e-biletle kombine alan taraftarların maça gelmesi için herhangi bir engel olmadığını resmi internet sitesinde açıkladı.

GALATASARAY MAÇINDA CEZA ALMIŞTI

BURSA, ilk olarak 16 Nisan’daki G.Saray kupa maçındaki olaylar nedeniyle 2 maç ceza almıştı. Timsah, ilk cezalı maçında Elazığ önünde kadın ve çocuklara karşı oynamış. Bu maçta da kötü ve çirkin tezahürat nedeniyle 2 maç daha ceza almıştı.

Kulüpten yapılan açıklanmada kombine sahiplerinin sadece Atatürk Stadı ana bilet satış gişesinden bilet alabilecekleri belirtildi.

69 KİŞİ YENİ BİLET ALDI

Tek seferlik bu uygulamadan cezaya sebep olan tribünlerden geçen sene kombine alıp, bu sezon da yenilen 116 kişi yararlanamayacak. Yeni sezonda kombine alanlardan da şimdiye kadar 69 kişi, diğer tribünlerden bilet aldı.

BiLETE ALANA BÜYÜK HEDiYE

F.BAHÇE Ülker ve NBA şampiyonu San Antonio Spurs arasında 11 Ekim Cumartesi günü Ülker Sports Arena’da oynanacak olan NBA Global Games 2014 için bilet alan NBA hayranlarına muhteşem hediyeler kazandırıyor. 25 Ağustos-7 Eylül tarihleri arasında bilet alan 1 kişiye maçı 14 kişilik locada izleme hakkı, 1 kişiye imzalı Spurs forması, 10 kişiye Spurs taraftar forması ve 10 kişiye NBA League Pass aboneliği kazanma şansı sunuyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler