Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Bir binbaşının çığlığına kulak verin

Van 1 inci hudut tabur komutanlığında görevli Hakan Eroğlu’dan bir mesaj geldi. Dr. Muzaffer Çetingüç aracılık yaptı. Para istemiyor, sadece ayakkabı, palto, kaban, okul malzemesi istiyor. Son sözü de çok önemli: Bu insanlara yardım edin, yoksa terörist olacaklar...

Hafta sonu bir mesaj aldım Dr. Muzaffer Çetingüç yollamış. Benim gibi başkalarına da iletmiş. Çok etkileyici olduğu için, köşeme alıyorum...

 

Mesaj aynen şöyle:

 

Görev yaptığım ilçe 64 köyü, 27 mezrası ve 5 mahallesi olan gelişmemiş iri yapılı bir köy.


Aşiret hegemonyası hüküm sürmekte olduğundan halkı fakir, yoksul ve zavallı...  Okullar harap, öğrenciler yarı çıplak, ayaklarında terlik bakımsız, mutsuz ve umutsuz halde.


Görev yapığım birliğin çöpünü karıştırarak karınlarını doyuruyor. Ve bulabildikleri yemek artıklarının bir kısmını da poşetlere koyup evlerinde umutsuzca bekleyen ailelerine götürüyorlar. Onlara bakarken bizlerin utanması gerekirken tam tersi oluyor onlar bizden utanıyorlar.


Samimiyetimle ifade edeyimki bu anlattığım bir masal değil burada yaşananlardan sadece bir örnek. Bu bölgede terör mevcut ve var olan bir gerçek.


Halkın büyük bir çoğunluğu şimdilik teröre destek vermiyor. Ama bu yoksulluk
içinde nereye kadar. Bilemiyorum. Yarınlardan çok endişeliyiz!


Gelin bu çocuklara sahip çıkalım. Biz sahip çıkmazsak başkaları sahip çıkmak için her an göreve hazır bekliyor. Buralarda çocukların yarım kalmış ve kullanılmış kurşun kaleme
bile ihtiyacı var. Yardımlarınızı bekliyoruz.


Hakan EROĞLU

Piyade Binbaşı, 1'nci Hudut Tabur Komutanlığı

Çaldıran / VAN

Cep   :05426457771
İş       :04324122087 // 04324122487// 04324122007

E-Mail: hakaneroglu23@mynet.com

 

Bu çağrıya yanıt vermeyecek misiniz?

 

Büyük laflar edip, PKK ile ilgili açıklamalar yapıp kendisini göstermeye çalışanlara sesleniyorum: Önce işin temelinden başlayalım. Önce evimizin önünü temizleyelim, sonra anayasayı değiştiririz.

                                             *                    *                    *


ERMENİ KÖKENLİ OLAN GURUR DUYMALI

 

Bazılarımız çok meraklıdır. Birilerine kızdılar mı, kötülemek, lekelemek için “Ermeni çocuğu” derler. Bunu adeta küfür etmek, karşılarındakiniküçültmek için kullanılar.

 

Zaten o, Ermeni kökenlidir (!)”

 

Yani öylesine fena bir insandır ki, yüzüne bile bakılmaz. Veya Türkiye’ye öylesine düşmandır ki, kafasında bize karşı sadece melanet vardır.

 

Ne garip, ne anlaşılmaz bir yaklaşım...

 

Bu söylemleri duyan bir Ermeni acaba bizim hakkımızda ne düşünür? Kimbilir içinde ne kadar kötü hisler kabarıyordur.

 

Bizler, bırakın böylesine hakaret dolu söylemleri, “Türkler AB’ye giremez, zira Kopenhag kriterlerini tam anlamıyla uygulamayamazlar” diyenlerden dahi rahatsız oluyoruz.

 

Kızıyoruz.

 

Hepsini “Türk düşmanı” olmakla suçluyoruz.

 

Herhalde Ermeniler ne kadar kızıyor, bize hınç duyuyorlardır. Hiç ilgisiolmayanların nefretini kabartıyor, zaten bize sempati duymayanların kinini derinleştiriyor, hepsine öte kendi genç beyinlerimize düşmanlıktohumları ekiyoruz.

 

Bu ırkçı yaklaşım, genç kuşaklaraErmeniler kötüdür” sloganını sanki normal birşeymiş gibi sunuyor.

 

Bundan daha  zehirleyici birşey olabilir mi?

 

O ZAMAN “TÜRKLER BARBARDIR” DİYENE KIZMAYALIM

 

Eğer bu tip yaklaşımları normal görüyorsak, o zaman “Türkler barbardır. Tarihte insanlarımızın kafalarını kestiler. Uygar dünyada yerleri yoktur” diyenlere de kızmayalım.(!)

 

Oysamilletleri gruplaştırıp “bunlar iyi, bunlar kötü” diyemezsiniz. Her milletin içinde iyilerde, kötülerde vardır.

 

Bizler nasıl Türklüğümüzle gurur duyuyorsak, Ermeniler de kendi kökenlerinden, Ermeniliklerinden gurur duyar.

 

Nasıl her Kürt kökenliye, PKK teröristi gözüyle bakamazsak, her Ermeniyi de Türkün mutlak düşmanı olarak niteleyemeyiz.

 

Ancak ne yazıktır ki, sayıları az olsa dahigeri kafalıların sesleri hala duyuluyor... Bu kafa hala, Ermeniye küfür etmeyi, Ermeniliği küçük görmeyi geçerli sayıyor... Allahtan bizler de varız ve bizler çoğunluktayız..

 

 

X