GeriBasketbol Bir başkan istiyor diye işi bırakmam
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  48
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bir başkan istiyor diye işi bırakmam

Bir başkan istiyor diye işi bırakmam
refid:29993327-spot ilişkili resim dosyası

İki sezon sonra milli maçların sezon içine yayılmasıyla yeni bir durumun ortaya çıktığını ve iki takım çalıştırmanın zorlaştığını belirten Milli Takım Koçu, Aziz Yıldırım’a gönderme yaparak “Ayrılık için o günün şartlarında TBF kararını verir” dedi.

MİLLİ Takım Koçu Ergin Ataman, EuroBasket’in açılışındaki İtalya maçı öncesi Hürriyet’e konuştu. Son zamanlarda hakkında çıkan spekülasyonlardan rahatsız olduğunu ve insani şekilde yaşananlardan etkilendiğini belirten başarılı koç, “Bir buçuk aydır büyük bir takım ruhuyla hareket ediyoruz. Bu spekülasyonlar oyunumuzu etkilemez. Ki bu demeçlerin zirve yaptığı dönemde Atina’da en iyi maçımızı oynayarak Litvanya’yı 20 sayı farkla devirdik. Bu bir ilk ama basında bu başarının değil de spekülasyonlar yer alması yazık” dedi.

GENÇLER ZAYIF AMA...

GRUPTA İspanya dışında herkesin herkesi yenecek gücü olduğuna dikkat çeken Ataman “İtalya’nın NBA yıldızları olimpiyat hedefiyle geldi. Önemli maç ama kazansak turu garantilemeyiz, kaybetsek de hedef bitmez. Gençlere forma vermemiz gerekiyordu. Onlardan mucize beklememek lazım, fizik olarak bu seviye için zayıflar ama kadroda yer bulacaklar” diye konuştu.

AYRILIK KONUSUNU KONUŞTUK

İSTİFA demecinin olmadığını söyleyen Ataman, sözlerini şöyle bitirdi: “Kimse istediği diye istifa etmem. Ancak federasyon ve G.Saray istemezse olur bu. 2017’de milli maçların sezon içerisine yayılmasıyla yeni bir durum oluştu. Bu şu anda bir kulüp başkanı söylüyor diye değil. Biz zaten ayrılığı aramızda konuştuk. Sezon devam ederken bir antrenörün takımını bırakıp oraya konsantre olması zor. O günün şartlarında TBF kararını verir.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle