MERSİN HABERLERİ

“Bir Bakışta Mersin” Projesi

IHA
28 Eylül 2015 - 15:26Son Güncelleme : 28 Eylül 2015 - 15:27

ÇUKUROVA KALKINMA AJANSI 2015 YILI ÜRETİM VE ÇEVRE ALTYAPISININ İYİLEŞTİRİLMESİ MALİ DESTEK PROGRAMI KAPSAMINDA MERSİN İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN HAZIRLANAN “BİR BAKIŞTA MERSİN” PROJESİ UYGULANMASI İÇİN 16 EYLÜL TARİHİNDE ÇUKUROVA KALKINMA AJANSI GENEL SEKRETERİ DR. LUTFİ ALTUNSU VE MERSİN İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRÜ BAHATTİN KARAHASANOĞLU ARASINDA SÖZLEŞME İMZALANDI.

IHA

Çukurova Kalkınma Ajansı 2015 Yılı Üretim ve Çevre Altyapısının İyileştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında Mersin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Bir Bakışta Mersin” projesi uygulanması için Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Lutfi Altunsu ve Mersin İl Kültür ve Turizm Müdürü Bahattin Karahasanoğlu arasında sözleşme imzalandı.
“Bir Bakışta Mersin” projesi ile Mersin İl Turizm ve Kültür Müdürlüğü’ne 1 adet sunucu ve üzerinde 1 dijital otomasyon sistemi kurulacak, 30 adet ören yeri ve müzenin panoramik çekimleri yapılacak ve yapılan bu çekimler fuar ve tanıtımlarda kullanılmak üzere, proje kapsamında alınacak olan sanal gözlüklere yüklenecek.
437 bin 330 liralık toplam bütçenin yüzde 75’inin Çukurova Kalkınma Ajansı tarafından karşılanıyor. 12 ay sürecek projeyle Mersin ve bölgesinin turizm alanlarının sunumunda elektronik-dijital altyapı düzenlemelerinin yapılması yoluyla kalitenin artırılması, uluslararası standartların yakalanması, turizm alanlarının cazibesinin artırılması ve elektronik bilgilendirme, yönlendirme altyapısının oluşturulması, turizm tanıtım faaliyetlerinin Foursquare, Swarm, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya yönetim sistemiyle yapılması, yaşlı ve engellilere yönelik engellerin ortadan kaldırılması, ören yerlerinde tarihi dokunun korunması, QR kod uygulamasının etkin şekilde uygulanması bakımından Mersin turizmine önemli katkılar sunması hedefleniyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden “Bir Bakışta Mersin” Projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Eylül 2015 tarihinde saat 15 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça “Bir Bakışta Mersin” Projesi haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:25
  • Guneş
   06:15
  • Öğle
   13:18
  • İkindi
   17:03
  • Akşam
   19:58
  • Yatsı
   21:34
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı