ANKARA HABERLERİ

Bir bağış bin hayat

Dila DİNÇ
25.11.2009 - 00:00 Son Güncelleme :

Kurban bağışlarının, lösemi hastalarına hayat verebileceğini vurgulayan LÖSEV Genel Koordinatörü Hülya Ünver, bağışlarla bir hayat kurtarmaktan daha değerli bir şey yapılamayacağını söyledi.

Dila DİNÇ

LÖSEV Genel Koordinatörü Hülya Ünver, “kurban bağışlarınızla hayat kurtarın” çağrısında bulundu. Yardımlarla hayat kurtarmaktan daha değerli birşey yapılamayacağını söyleyen Ünver, kurban bağışlarının ziyan olmaması amacıyla yıl boyu yardıma dönüştürdüklerini belirtti.

Ünver kurban bağışlarının LÖSEV için önemini Ankara Hürriyet’e anlattı:

“Kurban Bayramı’nda yapılan bağışlar, çalışmalarımızın rahat olması anlamında büyük avantajlar sağlıyor. Şöyle ki; kurban bağışları sayesinde bir çok hizmetimizi vermekte zorlanmıyoruz. Ücretsiz tedavi hizmetleri konusunda özellikle çok büyük etkisi oluyor bu dönemde yapılan bağışların.

Bağış hayat buluyor

Kurban bağışları LÖSEV’de hayat buluyor. Kurban döneminde yapılan bağışları, diğer dönemlerle karşılaştırdığımız zaman tabii ciddi bir farklılık gösteriyor. Bu dönemde yapılan bağışlar hem çocuklarımız için et ve et ürünleriyle sağlıklı beslenmelerini sağlıyor hem de hayat bağı oluyor. LÖSEV Türkiye’nin en büyük ve en güvenilir vakıflarından bir tanesi. Vakfımıza 6 bin tane kayıtlı lösemili ve kanserli hasta çocuk var. Bu çocuklar, tarafımızdan hizmet almış ve almaya da devam ediyor. Mesela 20 Kasım’da doğum günü olan bir çocuğumuz daha iyileşti, böylece iyileşen çocuklarımız 134 oldu.

İmkan sağladık

LÖSEV şemsiyesi altında toplanan bu rakam, dünyada eşi benzeri olmayan bir örnek teşkil ediyor. Lösemi hastalığını çocukken yaşamanın en büyük sıkıntısı, Pediatrik Hematoloji bölümü bulunan bir kaç hastahaneden birinde tedavi olmasının gerekmesi. Ülkemizde çok yaygın bir hastane bölümü olmadığı için çocuklarla beraber aileleri de işlerini güçlerini bırakıp göç etmek yada uzun süre o illerde konaklamak zorunda kalıyor. Bizim hastalarımız ve yakınlarının da bu sorunlarını en aza indirmek için bir çabamız var ve kurban bağışlarının bu gibi konularda bize çok desteği oluyor. Mesela yakın bir zamanda hastahanemizi açma imkanımız oldu.

Tüm yıl yardım

Yıllardır kurban bağışları oluyor ve biz bu sayede yardım yaparken belirli deneyimler kazandık. Artık bütün bir yıl, yılın farklı dönemlerinde anlaşmalı olduğumuz firma tarafından gıda takviyesi yapılmasını sağlıyoruz çünkü biz yıllar yıllar önce ailelerimizi kurban eti vermek için davet ettiğimizde, kurban döneminde herkesten o kadar çok et almışlar ki koyacak yerleri yok diye gelmeyen aileler olmuştu. Biz de çok şaşırmıştık yardıma ihtiyacı olan bir ailenin almak istemeyişine. Ama baktık ki, kurban bayramı haftasını tıka basa yemek yiyerek geriye kalan zamanları aç geçiriyorlar. Böyle bir yardımın faydası olmayacağı kanısına vardık ve yıllık yardım sistemine döndük.”

Sizin de payınız olsun

LÖSEV Genel Koordinatörü Hülya Ünver, “Beş kuruş ücret ödetmeden hayata bağlamaya gayret ediyoruz. Kurban bayramında gelen bağışlarla, aslında tüm çocukların hakkı olan, yaşama hakkını onlara geri verecek köprüleri oluşturuyoruz. Tüm bunlar bağışçılarımızın destekleriyle oluyor. Kurban bayramı dönemindeki çabamız da bunun için” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Bir bağış bin hayat haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ekim 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:21
  • Guneş
   07:00
  • Öğle
   12:44
  • İkindi
   15:43
  • Akşam
   18:07
  • Yatsı
   19:34
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı