« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bir ay sonra tutulmayız

Bugüne kadar oynanan futbolu yeterli görmeyen ve beklenen düzeye gelmek için 4 hafta süre belirleyen Pereira, takımın çok hızlı savunmaya gelip, çok da hızlı hücuma çıkmasını istiyor.

AHMET ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

FENERBAHÇE Teknik Direktörü Vitor Pereira, takımın en üst seviyeye yani mükemmelle ulaşması için dört haftalık bir süre belirledi. Atromitos karşılaşmasında çok fazla pozisyona girmelerine rağmen oynanan oyunu ideal olarak görmeyen Portekizli hoca bir aylık süre içinde beklenen düzeye ulaşan bir Fenerbahçe’nin müjdesini verdi.
Takımının çok hızlı savunmaya gelip, çok hızlı hücuma çıkması gerektiğini söyleyen Vitor Pereira, hazırlık kampında Şampiyonlar Ligi ön elemesi nedeniyle farklı bir sistem denediğini ancak bu haftadan itibaren takımın değişik bir çalışma sistemi ile hızlı şekilde forma gireceğini söyledi.

SİSTEM OTURACAK


Takımın hücum hattı ile savunması arasında en fazla 30 ile 40 metre mesafe olması gerektiğini belirten Pereira bu nedenle defans ve hücum geçişlerinin çok iyi yapılması gerektiğinin altını çizdi.
Orta alandaki Ozan, Meireles, Mehmet Topal ve Josef’e burada büyük görev düştüğünü belirten Vitor Pereira, işte bu yüzden 1 aylık bir süreye ihtiyaç duyduğunu vurguladı.
Portekizli çalıştırıcı bu sistemde kanat oyuncularına da büyük yük bineceğini ve henüz istenilen seviyede olmayan Nani’nin de forma girmesiyle çok etkili bir Fenerbahçe’nin sahada boy göstereceğini öne sürdü.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz