AYDIN HABERLERİ

Bir Asrı Geride Bırakan Esma Nine’nin Gribe Karşı Doğal Mücadelesi

IHA
20.10.2015 - 09:15Son Güncelleme :

ESMA VARDAR 107 YAŞINDA İNCİR KAHVESİ İLE GRİPTEN KORUNUYOR

IHA

Kur’anda ismi geçen incir ve zeytinin ana vatanı diğer adıyla emin belde olarak Aydın’ın incir ve zeytini sadece bir besin değil aynı zamanda sağlık ürünü olarak da kullanılmaya başlandı. Aydın’da yaşayan 107 yaşındaki Esma Vardar isimli yaşlı kadın, kış virüslerinden ve gripten Aydın’ın milli ürünü incir kahvesi ile korunmaya çalıştığını söyledi.
Bir süre önce hayvanlardaki çiçek hastalığına karşı ürettiği bir ürünü tanıtıp, Aydın’ın endemik bitkileri ile ürettiği ürünle parkinson hastası bir bayanın örgü örecek şekilde sağlığına kavuşmasını vesile olan şimdi de grip sezonu öncesi bağışıklık sistemini güçlendiren incir kahvesi ile dikkat çekti. İlginç buluşları ile Aydın’ın adını ve ürünlerini Türkiye’ye duyuran TİAP BAM "Antioksidan İncir Kahvesi" ile her yaşta her başa gripten korumaya çalışıyor.
Antikoil HBX-2371 "Antimikrobiyal Akıllı Yağ Projesi" ile Sağlık alanında yaptığı buluşlarla gündemde kalmayı başaran Kısa adı TİAP BAM olan Türk İşadamları Projeleri Bilimsel Araştırmalar Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Başlık "Yapılan bilimsel çalışmalar sonucunda İncir meyvesi Dünya üzerinde bilinen en yüksek E Vitamini değerine sahip olması ve en önemlisi hayvansal kaynaklı olmayan en yükek omega 3 içeriğini barındırıyor olması bize bu buluşu ortaya çıkarmaya neden oldu. Omega 3 insan vücudu için gerekli olup, vücutta üretilemediği için dış takviyeler ile alınması gereken temel yağ asitidir. Vücudun omega 3 yağ asidine ihtiyacı yaşlılığa kadar devam etmektedir. Elde edilen "Antioksidan İncir Kahvesi” Beyin sağlığına da etkisi oldukça önemli olup yetişkinlerde bunama ve alzheimer hastalığı riskini azaltır, çocuklarda beyin gelişimini tamamlamasında yardımcı olur. Bilindiği üzere incir dünyada en fazla ülkemizde, Türkiye’de de en fazla Aydın’da yetişmektedir. Viral enfeksiyon sonucu ortaya çıkan grip hastalığına meydan okuyabilecek en doğal destek olarak Antivirütik etkiye sahip bu kahveyi herkesin bol bol içmesini tavsiye ediyoruz” dedi.
“GRİBE KARŞI, İNCİR KAHVELİ KALKAN”
İncirli kahveyi bir süredir severek tükettiğini belirten Aydın’ın en yaşlı çınarlarından 107 yaşındaki Esma Vardar, sağlığını önce Allah’a sonra doğal ürünlere borçlu olduğunu belirterek “Özel yapılmış olarak hazırlanan bu incir kahvesini severek tüketiyorum. Adına sure inen tek meyve incirdir. Böylesine önemli bir meyve ile hem enerjimi alıyorum hem de kahvesi ile gribe karşı korunmaya çalışıyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Bir Asrı Geride Bırakan Esma Nine’nin Gribe Karşı Doğal Mücadelesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ekim 2015 tarihinde saat 09 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bir Asrı Geride Bırakan Esma Nine’nin Gribe Karşı Doğal Mücadelesi haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:25
 • Guneş
  08:08
 • Öğle
  13:13
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  17:58
 • Yatsı
  19:29
Sayfa Başı