GeriSpor Bir anlık öfkeydi özür dilerim
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bir anlık öfkeydi özür dilerim

Alpay Özalanİsviçre maçından sonra yaptığı hareketler nedeniyle İsviçreliler’den özür diledi.

TÜRKİYE-İsviçre A Milli takımları arasında oynanan karşılaşmanın ardından rakip futbolcu Marco Streller’e tekme attığı için FIFA Disiplin Kurulu’na sevk edilen Alpay Özalan, İsviçre halkından özür diledi. Formasını giydiği Köln’ün Portekiz’deki kampı sırasında İsviçre’nin Blick gazetesine röportaj veren milli futbolcu yaşanan olaylardan büyük üzüntü duyduğunu belirterek şunları söyledi:

"16 Kasım tarihinde İstanbul’da oynadığımız o maçı hatırlamak istemiyorum, o çok talihsiz bir gündü. FIFA’nın soruşturmasına katıldığımda da çok sinirliydim, ama şimdi sağduyu ile düşününce ne kadar hatalı olduğumu anlıyor ve İsviçre halkından özür diliyorum. FIFA’nın vereceği cezayı şimdiden kabul ediyorum. Bu tamamen benim kabahatim. Normalde çok sakin bir insanım ama maçta kendimi kaybediyorum. Bu da bana çoğu zaman zarar veriyor. Streller ile hiçbir problemim yok. Kaldı ki şu anda çok da iyi anlaşıyoruz. Bu arada İsviçre Milli Takımı tebrik eder, kendilerine 2006 Dünya Kupası’nda başarılar dilerim."

Öte yandan Blick gazetesi, Alpay’ı affetmek isteyenler ve istemeyenler diye bir anket çalışması başlattı. Okuyucuların oy kullanması için iki ayrı numara verilen kampanyadan nasıl bir sonuç çıkacağı da merak konusu oldu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle