İSTANBUL HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

"Bir anlaşma olmaması senaryosundan kaçınmak için Brexit ertelenmeli"

DHA
28.06.2018 - 08:23Son Güncelleme :
Bir anlaşma olmaması senaryosundan kaçınmak için Brexit ertelenmeli
DHA

İstanbul, 28 Haziran (DHA) - Birleşik Krallık eski Başbakanı Tony Blair, ülkesinin Avrupa Biriliği'nden (AB) ayrılması sürecinde (Brexit) "bir anlaşma olmaması senaryosundan kaçınmak için Brexit'in ertelenmesi" gerektiği uyarısı yaptı.
Blair, Başbakan Theresa May hükümetinin, Brexit'in bir anlaşma olmadan gerçekleşmesi riskinden kaçınmak amacıyla, AB'ye müzakereleri tamamlamak için daha fazla zaman talebinde bulunmaya hazır olması gerektiğini vurguladı.
Brexit'in bir anlaşma olmadan gerçekleşmesinin "yıkıcı bir darbe" olabileceğine dikkat çeken Blair, "Mart 2019 nihai tarihini uzatmaya ihtiyacımız olması olasılığını şimdiden planlamalıyız" diye uyardı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde "Bir anlaşma olmaması senaryosundan kaçınmak için Brexit ertelenmeli" haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı