« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bir adım daha...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Hasan YILMAER

Marmaris'te özgün çizgisiyle ünlü sevgili dost F.Bahçeli mimar Mahmut Biçer, Parma maçının sabahı sevinçle boynuma sarılırken, ‘‘Şiir gibiydik, şiir gibi...’’ diye bağırıyordu.

O gece, bu güzelim ilçenin şirin beldesi İçmeler'de otomobil klaksonları geç saatlere kadar susmadı. Türkiye'nin sevincine bu ülkenin en batı ucunda ortak oldum. Gece birkaç dostla birlikte maçı TV'den heyecan, ama gururla izledim. Bu oyunun hakkı asgari 3-0'dı.

Biri Tayfun'un şutunda topun kaleciden dönüşünde, biri de Murat'ın son dakikada auta giden vuruşunda şans bizden yana olsa, onlar da gol olur, İtalyanlar sırtlarına hezimetin büyüğünü yüklenip giderlerdi.

Ama dilerim ki, Kadıköy'de bizden uzak duran şans, Parma'da yanımızda olur. Ve topu kalemizden uzak tutar.

Ertesi sabah eski güzelim adı Gölenye olan İçemeler'in pazarı vardı. Bu yıl geciken turizm patlamasından nasibini alan ilçeyi dolduran İngiliz turistlere pazarcılar Fenerbahçe forması satıyor, onlar da her işletmede insanların heyecanlı haykırışlarına uyup, birer Fenerbahçeli kesildikleri için sırtlarına geçirdikleri 8-9 numaralı sarı-lacivertli formalar içinde yumruklarını havaya kaldırıp, ‘‘Fener... Fener...’’ diye haykırıyorlardı.

<ı>AVRUPA’DA ZAFERLER

İşte ben bunu istiyorum. Artık ligde, kupada alınacak sonuç beni pek doyurmuyor. Bir şampiyonluğa bir tane daha eklemede, sayıları bir artırmaktan, istatistikte bir basamak yukarı çıkartmaktan öte neye yarar.

Ama Avrupa'da kazanılacak bir zafer, bir zafer daha... İşte istediğim, beklediğim bu. Bir gün Fenerbahçem Yeşilköy Havaalanı'na Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası'nı kucaklamış olarak dönecek. O gün herkes Fenerbahçeli olacak.

Bu yıl, gelecek yıl şampiyonluğu bu sonuca bir adım daha yaklaşmak için istiyorum.

Ne güzel şey Fenerbahçeli olmak...Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler