« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bir adam yeter

Siyah beyazlılar, Fransız çalıştırıcının raporu üzerine, eski teknik direktörleri Lucescu’nun tavsiye ettiği ve Brezilya’nın Atletico Paranaense takımında oynayan Ivan Saraiva de Souza’yı transfer gündemine aldı.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
LİGE Vestel Manisaspor yenilgisiyle başlayan Beşiktaş’ta teknik direktör Jean Tigana, dün başkan Yıldırım Demirören, ikinci başkan Murat Aksu ve genel sekreter Kenan Öner ile bir toplantı yaptı. Fransız teknik adam bu görüşmede, "Tüm hatalardan ders aldık. Yönetim kurulu yurt içi ve dışından istediğim tüm oyuncuları kadromuza dahil etti. Benim tek bir sorunum var. O da sol kanada oyuncu istiyorum. Shakhtar Donetsk’in teknik direktörü Lucescu ile görüştüm. Bana geçen yıl takımında oynayan Ivan Saraiva de Souza’yı önerdi" dedi.

Lider oyuncu lazım

Ukrayna’dan bu yıl ülkesi Brezilya’nın Atletico Paranaense takımına dönen Ivan’ı araştıracaklarını belirten ikinci başkan Murat Aksu da "Bu oyuncu mutlaka iyi bir futbolcudur. Fakat siz her konuşmanızda lider oyuncu alınması konusunda ısrarcı oldunuz. Alacağımız futbolcu tribünleri heyecanlandıran ve takımı ateşleyen özelliklere sahip olmalı. Kısaca Ivan başarısız çıkar ise ileride hesabını siz değil biz vereceğiz. Bu nedenle alınacak oyuncu konusunda dikkatli olalım" diye konuştu.

Futbolcularıyla görüştü

Bu arada Beşiktaş Teknik Direktörü Tigana, dün Nevzat Demir Tesisleri’nde futbolcularla bir toplantı yaparak şunları söyledi: "Genç ve teknik bir ekibiz. Tecrübeye ihtiyacımız var. Eksikliklerimize rağmen Vestel Manisa maçının ikinci yarısında çok iyi futbol sergilediniz. Cuma günü Gaziantepspor karşısında çok dikkatli olmalıyız. Kanatları daha fazla kullanalım. Defansta önemli sorunlar yaşadık. Mustafa Doğan’ı bu karşılaşmada oynatabilirim. Sakatlığı geçen Delgado da aramıza katılacak."

Fransız çalıştırıcı ayrıca, V.Manisaspor ile yapılan maç kasedini futbolcularla izleyerek yapılan hataları da anlattı. Tigana, "Topu yerden oyuna sokmanız gerekli. V.Manisaspor takımının oyuncularının boy ortalaması oldukça yüksek olduğundan tüm hava hakimiyetini kaybettik. Doldur-boşalt sistemi ile rakibin üstüne gittik. G.Antepspor karşısında teknik becerinizi ön plana çıkartın. Rakibimiz açık oynayan bir ekip. İnönü Stadı’nda istediğim sistemi ve taktiği uygularsanız taraftarımıza kendimizi affettirebiliriz" yorumunu yaptı.

IVAN KİMDİR

IVAN SARAİVA DE SOUZA

Doğum tarihi: 18.01.1981

Boyu: 1.75

Kilosu: 67

Oynadığı Takımlar: Atletico Paranense (2000-2005), Shakhtar Donetsk (2005-2006), Atletico Paranaense (2006-...)

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler