« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bir açıklama da Kaf-Kaf'tan

Beko Basketbol Ligi ekiplerinden Pınar Karşıyaka'nın Basketbol Şubesinden yapılan açıklamada, “Kaybedilen maçları bu tarz hakem saldırılarıyla örtmeye çalışmak, bizim gibi bahaneler arkasına sığınmadan sportmence mücadele etmeye çalışan takımların emeğini çalma çabasıdır” denildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Yapılan yazılı açıklamada, şube olarak son haftalarda yaşanan  gelişmelerden dolayı rahatsızlık duyduklarını, play-off öncesi, bazı takım  yöneticilerinin ve antrenörlerinin hakemlere yönelik insafsızca ve baskı altına  alma amaçlı çabalarının manidar bulunduğu kaydedildi.

Bu açıklamaların zamanlamasının altında yatan nedenlerin çok bilindiğini  belirtildiği açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Pınar Karşıyaka Basketbol Takımı olarak, geçen 29 haftada hakemler  hakkında tek bir serzenişte bulunmadık. Spor müsabakalarının vazgeçilmez unsuru  olan hakemler de zaman zaman hatalar yapmaktadır. Bunun altında başka şeyler  aramak, kaybedilen maçları bu tarz hakem saldırılarıyla örtmeye çalışmak, bizim  gibi bahaneler arkasına sığınmadan sportmence mücadele etmeye çalışan takımların  emeğini çalma çabasıdır.

Unutulmamalı ki play-off'ta avantaj sağlayabilmek için yapılan bu  açıklamalar, kritik maçlar öncesinde basketbol taraftarlarını germekte, Türk  basketbolunun marka değerine zarar vermektedir. Şunu paylaşmak isteriz ki bundan  sonraki dönemde de Pınar Karşıyaka Basketbol Takımı, 100 yıllık Karşıyaka Spor  Kulübü geçmişine yakışır şekilde davranmaya devam edecektir. Ancak, aralıksız  kırk yıldır TBL'de yer alan bir ekip olarak, emeğimizi çalmaya çalışacaklara  karşı da sonuna kadar mücadele edecek ve hakkımızı savunacağımızı bildiririz.”

Bunları da Beğenebilirsiniz